MENU
klinika
"Të rinj të pashpresë e të papunë"

Bizneset në Korçë mbyllin qepenat

Një "mesazh" për pronarin

Të shtëna me armë zjarri në hotel ‘Voloreka’ në Tushemisht

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në hotelin “Voloreka” në Tushemisht të Pogradecit, rreth...

Zbardhet shkaku i masakrës në Buçimas

44-vjeçari tentoi të vrasë të bijën 15 vjeçe, por ndërhyri gjyshja

Zbardhen detaje të reja nga masakra e ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Buçimas të...

Detaje nga krimi makabër në Pogradec

E qëlloi nënën me dru, kokën ia preu me kosë bari

Fshati Buçimas dhe i gjithë qyteti i Pogradecit është tronditur pasditen e  djeshme, pasi rreth...

Pëson lëndime pronari i shtëpisë

Bombola e gazit shkrumbon banesën në Pogradec

Si pasojë e rrjedhjes së gazit, në një shtëpi dy katëshe në lagjen numër 1...

Zjarr i përmasave të mëdha në Devoll

30 zjarrfikëse prej dy ditësh në luftë me flakët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë prej dy ditësh masivin pyjor te Sulit....

Pa distancë e maska

Falet Kurban Bajrami/ Në rrethe ‘harrojnë’ COVID-in

Besimtarët myslimanë festojnë ditën e sotme Kurban Bajramit në ‘pushtetin’ e masave të rrepta anti-covid....

Pandemia iu ‘shtrëngon rripin’

Cilat janë qytetet që shpenzojnë më shumë për argëtim?

Pandemia e ka kushtëzuar pothuajse tërësisht mënyrën se si njerëzit, kryesisht të rinjtë, e kalojnë...

Policia në vendngjarje

E rëndë në Korçë, 55-vjeçari gjendet i varur brenda banesës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë. Një 55-vjeçar është gjendur e varur...

Pogradec/ Ishte me COVID-19

Po transportohej drejt Infektivit, vdes gjatë rrugës e moshuara

Një 88-vjeçare nga Pogradeci e infektuar me COVID ka ndërruar jetë në Elbasan, teksa po...

Droni zbuloi parcelën me kanabis

Skrapar/ Pranga kryeplakut dhe bashkëfshatarit

Një rast i kultivimit të bimëve narkotike është evidentuar në një fshat të Skraparit, ku...

Lëvizja e papritur e Zani Caushit në gjykatë

Ish-kreu i bandës së Vlorës ‘ndërron mendje’

Zani Çaushi tërhiqet nga kërkesa e bërë pak ditë më parë për tu liruar me...