MENU
klinika
Ndihen lëkundje tërmeti

Korça nuk gjen qetësi as në 2020

Nuk mban rrejti

Pogradec/ Viti i Ri po pritet në errësirë

Ngarkesa në rrjet për shkak të përgatitjes për festa por edhe motit të ftohtë ka...

Ja sa udhëtarë hynë!

Emigrantët ‘braktisin’ fqinjët, dynden në Kapshticë

Përgjatë 24 orëve të fundit pikat kufitare në Kapshticë dhe në Kakavijë janë përballur me...

Detaje të reja nga vjedhja në Korçë

Sharruan qepenin dhe morën 1.7 milion lekë bizhuteri

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga grabitja e argjendarisë në zonën e Pedonales...

Nis kriposja e rrugëve

Ulen temperaturat, në Korçë nisin reshjet e para të borës

Ulja në disa gradë e temperaturave ka bërë që në qytetin jug-lindor të nisin reshjet...

Detajet nga ngjarja dhe dyshimet

Berat/ U mbajt e fshehtë, ditën e Krishtlindjeve u var një i burgosur

Një i burgosur, që vuante dënimin në Burgun e Beratit, është gjetur i vdekur në...

Shkak bombla e gazit

Zjarri në pallat/ Lëndohet një zjarrfikës, në spital dhe një banor

Flakët e zjarrit kanë përfshirë mesditën e sotme katin e pestë të një pallati pranë...

Ja sa emigrantë hynë në Kapshticë ditën e djeshme

Festat e fundvitit rikthejnë shqiptarët pranë familjeve

Festat e fundvitit kanë rikthyer në atdhe shumë shqiptarë, të cilët punojnë në vendet e...

Korça zgjedh më të bukurën e saj

Kush do përfaqësojë Shqipërinë në “Miss Summer World 2020”?

Mbrëmja e Krishtlindjeve në Korçë është zbukuruar edhe më shumë nga spektakli “Miss Korça 2019”,...

Sa emigrantë hynë nga Kapshtica?

Festat e fundvitit/ Shqiptarët rikthehen në atdhe

Festa e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri kanë rikthyer në atdhe shumë shqiptarë që jetojnë...

Dyshohet se vdiq nga i ftohti

E rëndë në Korçë/ Gjendet i pajetë 52-vjeçari

Një trup i pajetë është gjetur sot në ish-zyrat e Kombinatit të Sheqerit, në Maliq...

Numri i shtetasve vetëm në 24 orë

Mijëra hyjnë – mijëra dalin, fluks në Kapshticë

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në doganën e Kapshticës. Në vigjilje të Krishtlindjeve...