MENU
klinika
Fiton garën me 3 vota plus

Emiliano Muharremi, kryetar i PS për Bashkinë e Korçës

Arrestohen tre trafikantë

Korçë/ Vijojnë operacionet ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’

Operacionet antikontrabandë ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ të nisura prej tetorit dhe dhjetorit në Korçë kanë vendosur...

Rrugët nacionale mbushen me patrulla

Mjegulla ‘pushton’ juglindjen

Mëngjesin e kësaj të marte juglindja është mbuluar nga mjegulla. Policia Rrugore e Korçës ka...

3 specie të rralla në dy liqenet

‘Nori i Arktikut’ në Prespë dhe Ohër dhe asgjëkundi tjetër

Specie të reja që dimërojnë në qarkun e Korçës gjatë censusit të shpendëve. Specialistët thonë...

Porosia për shoferët

Zonat malore në Korçë zbardhen nga bora

Reshjet e borës që kanë vijuar gjatë gjithë natës kanë bërë që zonat e larta...

"Të gjitha akset të lira, 1 mijë punonjës dhe..."

Situata me motin e keq, Balluku inspekton Korçë- Ersekë

Të gjitha akset janë të lira dhe automjetet mund të vijojnë qarkullimin normalisht ka bërë...

Njoftimi i policisë

Pezullimi dyditor/ Rihapet qarkullimi drejt Greqisë

Pas dy ditësh pezullim të kalimit të mjeteve të tonazhit të rëndë nga Pika Kufitare...

Ceremonia e hedhjes së kryqit

Dita e ujit të bekuar/ Të rinjtë në Berat sfidojnë temperaturat

Festa e ujit të bekuar ashtu siç është bërë traditë në qytetin e Beratit edhe...

"Mbytet" nga mbeturinat

Fshati i Pogradecit në mëshirë të fatit

E gjithë situata është shkaktuar nga mungesa e koshave të mbeturinave dhe kjo detyron banorët...

Nis pastrimi dhe kriposja e rrugëve

Dëbora ‘zbardh’ Korçën

Prej orës 7 të mëngjesit, qarku i Korçës është përfshirë nga reshje bore me intensitet...

Ngjarja e rëndë në Korçë

Vdekja e punëtorit/ Arrestohet përgjegjësi teknik i firmës

Policia e Korçës ka arrestuar përgjegjësin teknik dhe manovratorin e firmës së ndërtimit, ku humbi...

Aksidenti në Korçë

Vinçi e zë poshtë në katin e katërt të kantierit, humb jetën punëtori

Një vinç ka zënë poshtë një punëtor duke e lënduar atë në qytetin e Korçës....