MENU
klinika
Pogradec

U përplas nga makina, 68-vjeçari ndërron jetë në spital

ARRSH: Rruga e kalueshme

Bora zbardh Dardhën

Fshati Dardhë i Korçës është zbardhur nga dëbora. Ai në këtë periudhë është një nga...

Si vijon qarkullimi?

Dëborë në Korçë, ARRSH masa për mirëmbajtjen e akseve

Autoriteti Rrugor Shqiptar po vijon punën për mirëmbajtjen dimërore të rrugëve në të gjithë vendin....

Priten qindra turistë

Nisin reshjet e para, bora mbulon Dardhën

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para në juglindje të vendit. Mësohet...

Operacion i madh antikontrabandë

‘Gorica’/ Arrestohen 5 punonjës të Doganës, 7 shpallen në kërkim

Policia e Korçës në bashkëpunim me SHÇBA kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Gorica”,...

Koncert bamirësie

‘Parisi i vogël’ ndez dritat e festave

Mbrëmjen e së shtunës Korça çeli ‘Festivali i Dritave’ duke përcjellë tek qytetarët edhe turistët...

Asnjë zgjidhje për banorët

Fshati Alarup/ Mungesa e ujit shkak për tragjedira

Fshati Alarup është rreth 50 km larg qytetit të Pogradecit. Aty jetojnë më shumë se...

Mallra kontrabandë me kamion në kufi

Korçë/ Arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë

Policia e Korçës, ka çuar në pranga 1 doganier, 3 punonjës të Policisë Kufitare, 1...

E rëndë në Korçë

Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Një person ka humbur jetën në aksin nacional Korçë-Kapshticë, në afërsi të fshatit Rrembec. Ngjarja...

Mblidhen ndihma

Veri-Jug bëhen bashkë për familjet e prekura nga tërmeti

Ditën e sotme të gjithë shqiptarët po bëhen bashkë për t’i ardhur në ndihmë famijeve...

Kur është gati për lundrim?

Anija turistike që lidh Pogradecin me Ohrin dhe Strugën

Një anije turistike tashmë do të lidh Pogradecin me Ohrin dhe Strugën. 4 vite pas...

"Gjithë jetën pa ujë dhe pa drita"

Janë lënë në harresë/ Minoritarët maqedonas pa shërbimet bazike

Ujë i ndotur që nuk mund të pihet rrjedh në çezmat e shtëpive të Pustecit....