MENU
klinika
Pa rivalë

Konstituohet Këshilli i Qarkut Korçë, një grua zgjidhet në krye

Tensione në Maliq

Banorët ngrihen në protestë, bllokojnë rrugën

Mungesa e ujit të pijshëm ka ngritur në protestë banorët e dy fshatrave në Maliq....

Konflikti për guroret

Policia “rrethon” Malin e Tomorrit, bllokon rrugët

Policia e Beratit ka bllokuar sot të gjitha rrugët që të çojnë drejt Malit të...

Në "sitën" e Vettingut

KPK jep vendimin për kryetarin e Administratives në Korçë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtarin, Sokol Ibi. Ky i fundit...

"Ky s'është pazar, por repart ushtarak"

Tregtarët e Korçës sërish në protestë, kundër orarit

Vendimi i bashkisë së Korçës për të mos i lejuar fermerët e papajisur me NIPT...

Protestat

Hapet tregu i shumicës në Korçë, tregtarët do shesin vetëm natën

Pas protestës së fermerëve që nuk u lejuan dje të shisnin në tregun e shumicës,...

Foto

Ç’po ndodh në Berat? Tymi dhe era e keqe ‘pushtojnë’ qytetin

Që prej 24 orësh qyteti i Beratit është pushtuar nga tymi dhe era e keqe....

Detaje

“Paralizohet” Korça, tregtarët në protestë

Tregtarët e Korçës janë ngritur këtë mëngjes në protestë. Mësohet se dhjetra tregtarë kanë bllokuar...

Përmirësimet do të vijojnë dhe në Vlorë e Shkodër

Rama inspekton punimet e konvikteve në Korçë

Kryeministri Edi Rama ishte në Korçë ku inspektoi punimet për rikonstruksionin e plotë të konvikteve...

Sezoni drejt fundit

Fluks qytetarësh në Kapshticë dhe Qafë-Thanë

Jemi në fundin e sezonit veror dhe në pikat e kalimit në Kapshticë dhe Qafë...

Dëmtimet nga tërmetet

Korçë/ Banorët e Floqit ende pa shtëpi

Banorët e Floqit në Korçë të prekur nga tërmeti i 1 qershorit e kaluan verën...

Detaje

AKU me “dorë të hekurt”, bllokon 27 ton mish në Durrës

AKU ka bllokuar në Durrës të tjera produkte të pasigurta, si edhe disa subjekte janë...