MENU
klinika
Asnjë zgjidhje për banorët

Fshati Alarup/ Mungesa e ujit shkak për tragjedira

Mallra kontrabandë me kamion në kufi

Korçë/ Arrestohet doganieri dhe 3 policët kufitarë

Policia e Korçës, ka çuar në pranga 1 doganier, 3 punonjës të Policisë Kufitare, 1...

E rëndë në Korçë

Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Një person ka humbur jetën në aksin nacional Korçë-Kapshticë, në afërsi të fshatit Rrembec. Ngjarja...

Mblidhen ndihma

Veri-Jug bëhen bashkë për familjet e prekura nga tërmeti

Ditën e sotme të gjithë shqiptarët po bëhen bashkë për t’i ardhur në ndihmë famijeve...

Kur është gati për lundrim?

Anija turistike që lidh Pogradecin me Ohrin dhe Strugën

Një anije turistike tashmë do të lidh Pogradecin me Ohrin dhe Strugën. 4 vite pas...

"Gjithë jetën pa ujë dhe pa drita"

Janë lënë në harresë/ Minoritarët maqedonas pa shërbimet bazike

Ujë i ndotur që nuk mund të pihet rrjedh në çezmat e shtëpive të Pustecit....

Shkatërrohen 5 arkat

Grabitet Kisha e Shën Thanasit në Korçë

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës së kaluar....

Vihet në funksion baza ajrore

‘Zgjohet’ baza e Kuçovës

Për herë të parë në 20 vjetët e fundit është vendosur në funksionim baza ajrore...

"Kërkuam autorizim për në Tiranë, na thanë…"

Vdes babai i dy fëmijëve në spital, vëllai akuza mjekëve…

Telha Kelo, nga fshati Pojan, ka ndërruar jetë mëngjesin e së mërkurës në ambientet e...

Doli për të kullotur bagëtitë

Zhduket prej dy ditësh bariu në Leskovik

Një bari në Leskovik në rezulton i zhdukur prej 2 ditësh. Dhimiter Baze rreth 70-vjeç...

"I ndotur dhe era fekale"

‘Zija e ujit’ në Berat, banorët në revoltë

Në lagjen “Çlirim” në qytetin e Beratit, uji është i ndotur, me erë të keqe...

Emri

Emërohet shefi i ri i sigurisë së lartë në Drenovë

Sërish ndryshime në postet drejtuese në burgje. Mësohet se Altin Gusho nga Pogradeci është emëruar...