MENU
klinika
“Shën Naumi i plaçkitur”

Është kaq afër për të mos qenë “yni”

Shitja e prodhimeve

Çuçi: Fermerët shqiptarë të bashkohen në koperativa

Fermerët shqiptarë duhet të bashkohen në koperativa për të gjetur siguri për shitjen e prodhimeve...

Alarmi mjedisor

Klosi: Nga 61 bashki, 4 kanë vendgrumbullime të mbetjeve

Mbeturinat përgjatë rrugëve dhe brigjeve janë nga shqetësimet kryesore që ngrenë turistët e huaj, teksa...

Nën hetim 5 të tjerë

Aksion i madh në Korçë, arrestohen 5 zyrtarë

Një aksion i madh policor ka çuar në pranga 10 persona, në Korçë, 5 prej...

Pa treg prej kohësh

Fermerët korçarë hedhin qepët e kalbura

Është tetor dhe kultivuesit e qepëve në fushën e Korçës, thonë se kanë hedhur dhjetëra...

Detajet

Aksident në Korçë, plagosen dy persona, një në gjendje të rëndë

Dy persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në Korçë, si pasojë e një...

Pogradec

Tragjike! Hyri të shpëtonte vajzën, nënë e bijë mbyten në rezervuar

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në zonën e Pogradecit. Mësohet se...

Ja si parashikohet fundjava

Rrezik përmbytje në Jug, sinoptikanët nxjerrin hartën

Meteoalb njofton se pas mesnatës së të enjtes, pritet përmirësim i motit në Veri dhe...

Foto

Transformimi i Roskovecit, Rama publikon pamjet

Rilindja Urbane vijon transformimin e qendrave të qyteteve, për tu shtrirë më tej edhe në...

Situatë alarmante në Berat

Fabrika e lëkurës, burim epidemie e ndotjeje

Fabrika e lëkurës në lagjen “Uznovë” ka rezultuar të jetë një burim epidemie dhe ndotjeje....

Detaje

Tërmeti, qytetet që u tronditën më shumë nga lëkundjet

Një tërmet i fuqishëm, shkundi vendin pasditen e sotme, ndërsa lëkundjet e forta sollën panik...

Arsyet mister

Vetëhelmohet 41-vjeçarja në Korçë

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë një sasi të madhe ilaçesh....