MENU
klinika
Njoftimi i ARRSH

‘Këto janë akset më problematike në vend’

Detajet

E rëndë në Pogradec, gjendet i ngrirë 53-vjeçari

Një 53-vjeçar është gjetur i pajetë nga familjarët e tij pas disa orësh kërkime. Ngjarja...

Në fshatin Çiflig

Gjendet një person i vdekur në Korçë, dyshohet atak kardiak

Një person është gjetur i vdekur pasditen e sotme në fshatin Çiflig. Viktima është Vasil...

Reshjet e borës

ARRSH: Akset problematike ku ecet me zinxhirë

Kur thuajse i gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq, me reshje dëbore, ngrica...

Kushtet e vështira

Pezullohet mësimi në Korçë, acari “mbërthen” vendin

Moti i ftohtë i shoqëruar me erëra dhe dëborë ka bërë që në shumë zona...

Kërkojnë plotësimin e kërkesave

Studentët e Universitetit të Korçës bojkotojnë mësimin

Vijon bojkotimi i mësimit në Universitetin e Korçës. Studentët kanë bojkotuar mësimin edhe ditën e...

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

moti

Reshjet e borës/ Vështirësi në qarkullim në Korçë e Gjirokastër

Dëbora e rënë në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë edhe zonat e...

17-pika

Universiteti i Korçës plotëson kërkesat e studentëve

Rektorati i Universitetit “Fan Noli” në Korçë ka plotësuar 17 kërkesat e Këshillit Studentor. Kërkesat...

Moti i keq

Korçë/ Pezullohet mësimi nga acari në disa shkolla

I ftohti i madh dhe temperaturat disa gradë nën zero kanë ndikuar në pezullimin e...

Moti i keq

Acari mbyll shkollat në Korçë e Kukës

Parashikimi se e marta do të jetë dita më e ftohtë e vitit me temperatura...

Detajet

Protesta e studentëve në Korçë ‘ngrin’, ndahen në Elbasan

Studentët e Korçës vijuan protestën dhe bojkotin e mësimit në ditën e parë të rikthimit...