MENU
klinika
Përmirësimet do të vijojnë dhe në Vlorë e Shkodër

Rama inspekton punimet e konvikteve në Korçë

Sezoni drejt fundit

Fluks qytetarësh në Kapshticë dhe Qafë-Thanë

Jemi në fundin e sezonit veror dhe në pikat e kalimit në Kapshticë dhe Qafë...

Dëmtimet nga tërmetet

Korçë/ Banorët e Floqit ende pa shtëpi

Banorët e Floqit në Korçë të prekur nga tërmeti i 1 qershorit e kaluan verën...

Detaje

AKU me “dorë të hekurt”, bllokon 27 ton mish në Durrës

AKU ka bllokuar në Durrës të tjera produkte të pasigurta, si edhe disa subjekte janë...

FRONTEX në Kapshticë

Lleshaj: Shqipëria po përfiton eksperiencë!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, së bashku me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

Tjetër vatër zjarri

Merr flakë një sipërfaqe me bimësi në Korçë

Një tjetër vatër zjarri është regjistruar në vendin tonë, këtë herë në jug-lindje. Disa sipërfaqe...

Tre muaj pas tërmetit...

Banorët e Floqit në Korçë ende të pastrehë

Shpresuan se brenda pak kohe banesat e shkatërruara nga tërmeti do të rindërtoheshin, por kjo...

Shifrat

Fluks i lartë lëvizjesh në Kapshticë dhe Qafë Thanë

Në pikat kufitare në qarkun e Korçës ka patur një fluks të shtuar lëvizjesh në...

Radhë kilometrike makinash

“Paralizohet” pika kalimit kufitar në Kakavijë

Kthimi i emigrantëve shqiptarë në Greqi ka shënuar fluks automjetesh në pikën e kalimit kufitar...

Tashmë 1001 arsye për të vizituar!

Korçarët, dhuratë Ramës, harrojnë detajin më të rëndësishëm

Parisin e vogël të Shqipërisë, Korçën ka 1000 arsye për ta vizituar, por këtë verë...

"Qytetarët të kërcënuar"

Konstituohet këshilli i ri Bashkiak i Pogradecit, flet kryetari aktual

Gjatë ditës së sotme është konstituar këshilli i ri bashkiak në Pogradec dhe është betuar...

Dy të arrestuar dhe tre të tjerë në gjendje të lirë

Berat/ 50 vjeçari dhunonte babain 15 vjet më të moshuar

Një 18 vjeçar është kapur në flagrancë duke drejtuar një ciklomotorr Nipponia, pa leje drejtimi....