MENU
klinika
Aksion

AKU ‘zbarkon’ në Korçë e Tiranë, masa e penalizime të forta

Zgjedhjet lokale

Surpriza e PS/ Aktori i njohur kandidon për kryebashkiak

Partia Socialiste publikoi ditën e sotme emrat e kandidatëve që do garojnë për zgjedhjet e...

Detajet

Trafik klandestinësh, SHÇBA arreston policin në Pogradec

Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesa arreston në flagrancë 1 punonjës policie dhe 4...

18 emigrantë klandestinë

Irakenët “sulmojnë” Korçën

Në pikën kufitere të Kapshticës, ndalohen 18 emigrantë klandestinë nga Iraku. 18 emigrantë të paligjshëm...

Motivi

‘Furtunë’ shkarkimesh në AKU, ikin disa drejtorë

Shkarkohen 3 drejtorë rajonal të AKU të Korçës, Durrësit dhe Tiranës. Si motivacion i shkarkimit...

Fjala e plotë

Tudorache nga Korça: Mos bojkotoni zgjedhjet lokale

Kryetari i Bashkisë së Bukureshtit Daniel Tudorache gjatë një vizite në qytetin e Korçës është...

Flet Erion Isai

Aktori i njohur kandidat për kryebashkiak në Kolonjë?

Aktori i njohur, Erion Isai teksa ishte i ftuar në “Ora News” foli në lidhje...

Detajet

“Policët” grabisin banesën e biznesmenit në Korçë

Banesa e një biznesmeni në Çiflig të Korçës ka rënë pre e grabitjes nga persona...

Sezoni turistik

Pogradeci largon turistët/ Qyteti me liqen, por i papastruar

Pogradeci synon turizmin në 4 stinë, por në prag të sezonit turistik veror bregu i...

Çfarë kërkojnë?

Minatorët e Pogradecit në protestë

Në Ditën e Punëtorëve, minatorët e Pogradecit kanë dalë në protestë për statusin e minatorit....

Detajet

AKU ‘zbarkon’ në Berat dhe Fier, ushtron kontrolle të rrepta

Gjatë ditës së sotme AKU ka ‘zbarkuar’ në terren për të marrë masa për garantimin...

E pazakontë në Korçë

Hoxha shkon në Kishë dhe uron Pashkën

Myftiu i Korçës, Ledian Cikalleshi ka bërë një vizitë dhe urim në Mitropolinë e Korçës...