MENU
klinika
Falsifikim dokumentesh

Arrestohet postieri, vidhte pensionet e qytetarëve

Pasuri e dyshimtë?

Korçë/ KPK merr vendimin për prokuroren e Apelit

KPK ka njoftuar sot shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Apelit në Korçë, Irma Balili....

Penalizimet

Borxhet e vjetra “mbajnë peng” investimet e bashkive

Shumë bashki në vend thonë se borxhet e prapambetura që gjetën në vitin 2015 i...

Video

Rikthehet bora në Korçë, ‘marrin jetë’ sportet dimërore

Ndonëse temperaturat kishin pësuar një rritje të lehtë, në disa zona të territorit të Shqipërisë...

Korçë

Rama i rindërton shtëpinë familjes në nevojë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të Facebook, vizitën në shtëpinë e...

Përgjigjia ndaj thirrjes së opozitës

Korça ngrihet në protestë, marshim nëpër qytet

Qytetarët e Korçës dhe zonave përreth, protestojnë në qëndër të qytetit dhe në sheshin përpara...

Njoftimi

U futën nga kufiri i gjelbër, kapen 10 sirianë në Kapshticë

Gjatë ditës së sotme në Kapshticë janë kapur nga Policia Kufitare 10 refugjatë sirianë në...

Njoftimi

Korçë, 60-vjeçari tenton të vrasë policët pas sherrit me komshiun

Një ngjarje agravimi i të cilës mund të kishte pasoja të rënda është parandaluar sot...

Shembja e shkëmbinjve

Situata alarmante, rrezikohet lagjia më e vjetër e Beratit

Lagjia muzeale “Mangalem”, ose një lloj kompleksi banimesh, është ndër të parat që përfaqon në...

Moti i keq

ARRSH: Aksi i vetëm ku duhen përdorur zinxhirët

Përmes një njoftimi zyrtar ARRSH ka dhënë detaje lidhur me gjendjen e aksve kryesore rrugore...

Moti i keq

Rikthehet bora, bllokon disa fshatra

Reshjet e borës janë rikthyer sërish në vend, duke bllokuar disa fshatra. Në qarkun e...

Foto

Pogradec, rrëshqitje dheu në hyrje të tunelit Panoramik

Segmenti rrugor Lin-Pogradec, po bën tashmë disa kohë i cili është nisur dhe në dhjetor...