MENU
klinika
Nisin punimet

Rruga Tiranë-Kuçovë në një kohë më të shkurtër

Ku ishte epiqendra?

Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit

Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është...

Terreni pengon zjarrfikësit

Përfshihet nga flakët zona e Çardhakut në Korçë

Një zjarr ka përfshirë zonën e Çardhakut në qytetin e Korçës. Vatra e zjarrit është...

Nxirrnin certifikata pronësie false

Dënohet grupi i zyrtarëve të hipotekës së Korçës

Dënohen me 7.8 vite burg në total ish-zyrtarët e hipotekës së Korçës, të përfshirë në...

Fiton garën me 3 vota plus

Emiliano Muharremi, kryetar i PS për Bashkinë e Korçës

Emiliano Muharremi është rikonfirmuar në krye të PS-së për Bashkinë e Korçës. Mes kandidatëve, Emiljano...

Arrestohen tre trafikantë

Korçë/ Vijojnë operacionet ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’

Operacionet antikontrabandë ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ të nisura prej tetorit dhe dhjetorit në Korçë kanë vendosur...

Rrugët nacionale mbushen me patrulla

Mjegulla ‘pushton’ juglindjen

Mëngjesin e kësaj të marte juglindja është mbuluar nga mjegulla. Policia Rrugore e Korçës ka...

3 specie të rralla në dy liqenet

‘Nori i Arktikut’ në Prespë dhe Ohër dhe asgjëkundi tjetër

Specie të reja që dimërojnë në qarkun e Korçës gjatë censusit të shpendëve. Specialistët thonë...

Porosia për shoferët

Zonat malore në Korçë zbardhen nga bora

Reshjet e borës që kanë vijuar gjatë gjithë natës kanë bërë që zonat e larta...

"Të gjitha akset të lira, 1 mijë punonjës dhe..."

Situata me motin e keq, Balluku inspekton Korçë- Ersekë

Të gjitha akset janë të lira dhe automjetet mund të vijojnë qarkullimin normalisht ka bërë...

Njoftimi i policisë

Pezullimi dyditor/ Rihapet qarkullimi drejt Greqisë

Pas dy ditësh pezullim të kalimit të mjeteve të tonazhit të rëndë nga Pika Kufitare...

Ceremonia e hedhjes së kryqit

Dita e ujit të bekuar/ Të rinjtë në Berat sfidojnë temperaturat

Festa e ujit të bekuar ashtu siç është bërë traditë në qytetin e Beratit edhe...