MENU
klinika
Zbardhet shkaku i masakrës në Buçimas

44-vjeçari tentoi të vrasë të bijën 15 vjeçe, por ndërhyri gjyshja

Detaje nga krimi makabër në Pogradec

E qëlloi nënën me dru, kokën ia preu me kosë bari

Fshati Buçimas dhe i gjithë qyteti i Pogradecit është tronditur pasditen e  djeshme, pasi rreth...

Pëson lëndime pronari i shtëpisë

Bombola e gazit shkrumbon banesën në Pogradec

Si pasojë e rrjedhjes së gazit, në një shtëpi dy katëshe në lagjen numër 1...

Zjarr i përmasave të mëdha në Devoll

30 zjarrfikëse prej dy ditësh në luftë me flakët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë prej dy ditësh masivin pyjor te Sulit....

Pa distancë e maska

Falet Kurban Bajrami/ Në rrethe ‘harrojnë’ COVID-in

Besimtarët myslimanë festojnë ditën e sotme Kurban Bajramit në ‘pushtetin’ e masave të rrepta anti-covid....

Pandemia iu ‘shtrëngon rripin’

Cilat janë qytetet që shpenzojnë më shumë për argëtim?

Pandemia e ka kushtëzuar pothuajse tërësisht mënyrën se si njerëzit, kryesisht të rinjtë, e kalojnë...

Policia në vendngjarje

E rëndë në Korçë, 55-vjeçari gjendet i varur brenda banesës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Korçë. Një 55-vjeçar është gjendur e varur...

Pogradec/ Ishte me COVID-19

Po transportohej drejt Infektivit, vdes gjatë rrugës e moshuara

Një 88-vjeçare nga Pogradeci e infektuar me COVID ka ndërruar jetë në Elbasan, teksa po...

Droni zbuloi parcelën me kanabis

Skrapar/ Pranga kryeplakut dhe bashkëfshatarit

Një rast i kultivimit të bimëve narkotike është evidentuar në një fshat të Skraparit, ku...

Lëvizja e papritur e Zani Caushit në gjykatë

Ish-kreu i bandës së Vlorës ‘ndërron mendje’

Zani Çaushi tërhiqet nga kërkesa e bërë pak ditë më parë për tu liruar me...

Kërkoi lirimin me kusht

Nis seanca për Zani Caushin, bllokohen rrugët për në gjykatë

Prej orës 10:00 ka nisur dhe po zhvillohet në Gjykatën e Korçës seanca gjyqësore për...

“Perimetri”

Transportonin 8 emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 shtetas

Operacioni “Perimetri” goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve...