MENU
klinika
Ç'po ndodh?

Sërish tërmet në vend, ja ku ishte epiqendra

Territori të vihet në funksion

Korçë/ Bashkia kërkon pronësinë e ish-aeroportit të Lumalasit

Bashkia e Korçës ka nisur procedurat për të trasferuar si pronë të saj ish fushën...

Detajet

Korçë/ Zjarri masiv përfshin pyjet prej disa orësh

Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar në fshatin Gjonomadh të Korçës. Forca të...

Tre vatra aktive

Flakët përfshijnë edhe fshatrat në Pogradec e Kolonjë

Zjarret vazhdojnë të jenë problematikë në vendin tonë ditët e fundit. Së fundmi tre vatra...

Detajet

Korça në alarm, raste të reja me fruth

Vendi jonë ndihet i kërcënuar sërish nga fruthi. Së fundmi në qytetin e Korçës janë...

Bojkotojnë punën

Ekzekutimi mafioz i Gurrës, avokatët e Korçës në protestë

Ekzekutimi mafioz i avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit ka tronditur jo vetëm banorët,...

Projekti

Zyrat me një ndalesë, Maliqi “përqafon” projektin e UNDP-së

Në Maliq, në këto zyra janë integruar shërbimet kombëtare me ato lokale duke u bërë...

Mungesa e investimeve

Korçë/ 20 Monumente Kulture në rrezik

Në qarkun e Korçës, rreth 167 objekte Monument Kulture të kategorive të ndryshme, kërkojnë ndërhyrje...

Nënë e bijë jashtë rrezikut

Aksident me pasojë plagosjen në Korçë

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti mëngjesin sotëm në qytetin e Korçës....

Mohon spekulimet e opozitës

TEC-i në Korçë/ Klosi: Nuk do të bëhet kurrë!

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, foli për anullimin e ndërtimit të termocentralit pranë qytetit të...

Shoqërohen 6 persona

Korçë/ Plagoset me armë zjarri 27-vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur gjatë natës në Korçë. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur...

Moti i keq

ARRSH apel shoferëve: Kini kujdes në këto akse!

Reshjet e borës që kanë vijuar edhe gjatë natës si dhe temperaturat e ulëta kanë...