MENU
klinika
Të dhënat e reja

Atentati në Korçë: Objektivi, i dënuari për grabitje

Njoftimi i policisë

Pogradec/ Humb jetën 64-vjeçari, hidhet nga kati i tretë i pallatit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pogradec, ku një 64-vjeçar ka humbur jetën pasi...

Moti i keq

Njoftimi i ARRSH, akset ku kalohet me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim mbi gjendjen e rrugëve. Si pasojë e...

Detajet

TEC në Korçë, reagon Bashkia: Jashtë qytetit

Pas kundërshtive të banorëve dhe ambientalistëve për ndërtimin e termocentralit në qytet reagojnë edhe përfaqësuesit...

Falsifikim dokumentesh

Arrestohet postieri, vidhte pensionet e qytetarëve

Një punonjës i shërbimit postar në qytetin e Pogradecit është ndaluar nga forcat e policisë,...

Pasuri e dyshimtë?

Korçë/ KPK merr vendimin për prokuroren e Apelit

KPK ka njoftuar sot shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Apelit në Korçë, Irma Balili....

Penalizimet

Borxhet e vjetra “mbajnë peng” investimet e bashkive

Shumë bashki në vend thonë se borxhet e prapambetura që gjetën në vitin 2015 i...

Video

Rikthehet bora në Korçë, ‘marrin jetë’ sportet dimërore

Ndonëse temperaturat kishin pësuar një rritje të lehtë, në disa zona të territorit të Shqipërisë...

Korçë

Rama i rindërton shtëpinë familjes në nevojë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të Facebook, vizitën në shtëpinë e...

Përgjigjia ndaj thirrjes së opozitës

Korça ngrihet në protestë, marshim nëpër qytet

Qytetarët e Korçës dhe zonave përreth, protestojnë në qëndër të qytetit dhe në sheshin përpara...

Njoftimi

U futën nga kufiri i gjelbër, kapen 10 sirianë në Kapshticë

Gjatë ditës së sotme në Kapshticë janë kapur nga Policia Kufitare 10 refugjatë sirianë në...

Njoftimi

Korçë, 60-vjeçari tenton të vrasë policët pas sherrit me komshiun

Një ngjarje agravimi i të cilës mund të kishte pasoja të rënda është parandaluar sot...