MENU
klinika
Çfarë po ndodh?

FNSH rrethon Korçën, kontrolle për kapjen e…

Gjendja e rrugëve

Rinisin reshjet e borës në Korçë dhe Dibër

Fillimi i muajit shkurt ka risjellë motin e ftohtë dhe reshjet e dëborës në qarkun...

Përfitojnë mbi 13 mijë drejtues mjetesh

Lehtësohen shërbimet e transportit në Pogradec

Nga janari 2020, zyra rajonale e shërbimeve të transportit rrugor në Pogradec ka shtuar numrin...

"Nuk kemi treg"

Korçë/ Fermerët presin pemët e mollëve

Problemi i vjetër i mungesës së tregut për shitjen e mollëve ka rënduar situatën e...

Kontroll shtetasve aziatik

Grupe mjekësh në doganat e juglindjes

Shpallja e emergjencës globale nga Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë që Shqipëria të marrë...

Sherr në Korçë

Qëllohet me sëpatë në kokë një person, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në qytetin e Korçës. Një konflikt i...

Nisin punimet

Rruga Tiranë-Kuçovë në një kohë më të shkurtër

Rruga që lidh Tiranën me Kuçovën, duke kaluar nga Belshi, është një nga investimet më...

Ku ishte epiqendra?

Lëkundje tërmeti në Juglindje të vendit

Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është...

Terreni pengon zjarrfikësit

Përfshihet nga flakët zona e Çardhakut në Korçë

Një zjarr ka përfshirë zonën e Çardhakut në qytetin e Korçës. Vatra e zjarrit është...

Nxirrnin certifikata pronësie false

Dënohet grupi i zyrtarëve të hipotekës së Korçës

Dënohen me 7.8 vite burg në total ish-zyrtarët e hipotekës së Korçës, të përfshirë në...

Fiton garën me 3 vota plus

Emiliano Muharremi, kryetar i PS për Bashkinë e Korçës

Emiliano Muharremi është rikonfirmuar në krye të PS-së për Bashkinë e Korçës. Mes kandidatëve, Emiljano...

Arrestohen tre trafikantë

Korçë/ Vijojnë operacionet ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’

Operacionet antikontrabandë ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ të nisura prej tetorit dhe dhjetorit në Korçë kanë vendosur...