MENU
klinika
"Ky nuk është lajm i mirë për shqiptarët"

Analisti: Serbia ka marrë mesazhe pozitive nga SHBA

Nga Shaban Murati

Si e vuri Serbia në lojë BE me “Platformën e Kievit”

Nga Shaban Murati BE është bërë si dashnorët platonikë, që rrinë në rrugë e bëjnë...

"2030 është shumë larg për ne"

Liderët e Ballkanit “shigjetojnë” shefin e BE-së për zgjerimin

Udhëheqësit ballkanikë kritikuan objektivin e Presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, për vitin 2030 si...

Ish-kreu i diplomacisë serbe shpërthen ndaj regjimit

Vuk Drashkoviç: Vuçiç po na kthen në kohën e Millosheviçit

Kryetari i Lëvizjes për Ripërtëritje Serbe dhe ish-shefi i diplomacisë Vuk Drashkoviç tha sot se...

“Vdekja e dialogut”

Macron kërcënoi me vizat, reagon Presidenca e Kosovës

Zhurmë të shumtë ka shkaktuar në Kosovë paralajmërimi i presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i...

Përhapja e konfliktit nga Ukraina

Kush e pengon përshkallëzimin e situatës në Ballkan?

Ndërhyrja e Rusisë në Bosnjë dhe Hercegovinë kalon përmes Republika Srpskës, në Mal të Zi...

Anëtarësimi në organizatat euro-atlantike

Kroacia rikonfirmon mbështetjen ndaj Kosovës

Kroacia i ka rikonfirmuar mbështetjen Kosovës në rrugëtimin drejt anëtarësimit në organizatat euro-atlantike. Kjo është...

Dëshmitari i nëntëmbëdhjetë

Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe...

‘’Serbia të njohë Kosovën për të hyrë në BE”

Gërvalla e Daçiç përplasen në Slloveni

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kosovës, Donika Gërvalla, është shprehur optimiste se...

Deklaratat nga Sllovenia

Daçiç: Kurti, kërcënimi më i madh për paqen në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiç deklaroi se...

Tensionet në Veri

Kurti del me kërkesën e fortë ndaj SHBA-ve

Në një intervistë për “Bloombergun” në Slloveni Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur se...

Lajçak bisedon me kryeministrin e Kosovës

Kurti-Vuçiç takohen në shtator?

Bisedimet mes Kosovës e Serbisë për uljen e tensioneve dhe normalizimin e marrëdhënieve mes tyre...