MENU
klinika
Homazhe në nder të jetëve të humbura

Përvjetori i 24-t i masakrës së Reçakut në Kosovë

Analiza nga VOA

Sfidat e zhvillimit ekonomik në vitin 2023 në Kosovë

Njohës të fushës së ekonomisë në Kosovë thonë se një marrëveshje përfundimtare për normalizimin e...

"S'ka dështuar procedura"

Anëtarësimi në KiE, reagon Ministria e Jashtme e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka dalë me një sqarim ku mohon se...

"Grupi po zgjerohet në Evropë edhe Afrikë"

SHBA paralajmëron: Shtohet prania e ‘Wagner’ në Serbi

Zyrtarë të lartë amerikanë po ndjekin nga afër lëvizjet dhe përpjekjet e grupit ushtarak privat...

Ja çfarë kanë diskutuar

Nikos Dendias telefonon Kurtin

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendia ka zhvilluar një bosedë telefonike me kryeministrin e Kosovës,...

Ja çfarë thotë kryediplomatja Tanja Fajon

“Liberalizimi i vizave për Kosovën, lart në listën e prioriteteve të BE”

Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Sllovenisë, Tanja Fajon, deklaroi se integrimi i...

Anëtarësimi në KiE

Hungaria do të votojë kundër aplikimit të Kosovës

Hungaria ka rinovuar mbështetjen e saj për Serbinë, një strategji e saj kjo për të...

Italia, Franca, Gjermania dhe Britania kundër...

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE

Rrëzohet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në KiE. Italia, Franca, Gjermania dhe Britania janë shprehur...

Flet i dërguari i SHBA në Beograd

“Duhet të ndalet aktiviteti i grupit ushtarak rus”

I dërguari i lartë amerikan Derek Chollet shprehu të enjten shqetësimin e fortë për aktivitetin...

Mbi 50 mijë persona mbeten pa punë

Pandemia mbylli 20 mijë biznese në Kosovë

Gjatë vitit 2020, në kohën e pandemisë së Covid-19, në Kosovë janë mbyllur 20 mijë...

Albin Kurti: Kushtetuta e Kosovës nuk lejon që…

“Asociacioni mund të trajtohet në marrëveshjen finale me Serbinë”

Serbia vazhdon të këmbëngulë në formimin e Asociacionit të Komunave Serbe. Por kryeministri i Kosovës,...

PE pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Hapat tjerë deri në hyrjen në fuqi të vendimit për lëvizjen e lirë

Anëtarët e Komitetit për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme të Parlamentit Evropian të...