MENU
klinika
Zgjedhjet në Kosovë

Vjosa Osmani: Ditë historike, votimi të kryhet pa presione!

Zgjedhjet e parakohshme

Kosova sot në zgjedhje! Nisin përplasjet

11: 10/ Zgjedhjet/ KQZ zbardh të dhënat zyrtare: Ja sa qytetarë votuan deri në orën...

Paralajmërimi i ish-diplomatit amerikan

“Përfaqësuesi i Trump do bëjë Kosovën provincë të Shqipërisë!”

Ish-diplomati amerikan, Daniel Serwer, ka deklaruar se nuk mund të pajtohet me vendimin e presidentit...

Zgjedhjet në Kosovë

Çfarë deklaron eksperti gjerman për Ballkanin?

Intervistë ekskluzive e DW me ekspertin gjerman për Ballkanin Bodo Weber në prag të zgjedhjeve...

Sherr në New York

Serbët provokojnë shqiptarët me ‘3 gishtat’

Mosmarrëveshjet mes shqiptarëve dhe serbëve u shfaqën dhe në SHBA. Pas transmetimit të dokumentarit ‘’The...

Sekretari amerikan arrin në Athinë

Nënshkruhet sot marrëveshja SHBA – Greqi

Dje në mbrëmje vonë, sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka mbërritur në Athinë, pas...

"Nëse ti flet serbisht, edhe unë…"

Vuçiç lexon në shqip dhe ‘sfidon’ gazetarin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë një takimi sot me kandidatët e Listës Serbe në...

Mbyllet fushata 10 ditore

Nesër Kosova voton, sot heshtje zgjedhore

Nesër qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen kutive të votimit për të votuar kandidatët e...

Biseda me të dërguarin amerikan për dialogun

Thaçi: Të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e Shtëpisë...

Parashikimet

“Euronews” skanon fushatën: Kush i fiton zgjedhjet!

Rrjeti televiziv evropian i lajmeve “Euronews” u ka kushtuar vëmendje zgjedhjeve të parakohshme të 6...

Ç'deklaron kandidatja për kryeministre?

“Koalicion me VV, vetëm nëse pranon këto kushte”

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani thotë se do të krijojë koalicion me ato...

Vizitoi Kosovën

SHBA: Whitaker nuk përfaqëson administratën Trump!

Ushtruesi i detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm në SHBA prej tre muajsh nga nëntori i...