MENU
klinika
Ç'thoshte Kurti për "Der Standard"?

“Do kërkoj kompensim të luftës nga Serbia”

Mesazh për formimin e Qeverisë së Re

Thaçi reagon pas zgjedhjeve, nuk përmend fituesin

Një ditë pas zgjedhjeve Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar qytetarët e vendit dhe...

Detaje

Rama, Vuçiç dhe Zaev takohen bashkë më 10 tetor?

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të takohet me Kryeministrin Edi Rama dhe Kryeministrin e...

Detaje

Triumfi i Albin Kurtit në zgjedhje, çfarë shkruajnë mediet serbe

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit u shpall fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në...

"Punët e vështira..."

Albin Kurti jep mesazhin e parë si kryeministër i Kosovës

Kryeministri i i ri i Kosovës, Albin Kurti, ka dhënë mesazhin e parë për qytetarët...

Ja çfarë shkruan BBC

Mediat botërore jehonë zgjedhjeve në Kosovë

Gjiganti televiziv BBC i ka kushtuar një artikull zgjedhjeve të jashtëzakonshme që të dielën u...

"Nuk është gëzim"

Fitorja e Albin Kurtit/ Flet Vuçiç: Beogradi do të…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic ka thënë se Lista Serbe arriti fitoren më bindëse në...

Zgjedhjet në Kosovë

Albin Kurti fiton si kryeministër

Ndërkohë që Vetëvendosje ka deklaruar fitoren dhe festa ka nisur që mbrëmë,  KQZ ka njoftuar...

Kalon LDK-në

Numërohen gati 60 përqind, LVV del e para

Kur janë numëruar gati 60 për qind të votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë në vend...

Hapen kutitë e para

Rezultate surprizë të zgjedhjeve në Kosovë

Menjëherë pas mbylljes së procesit të votimeve në Kosovë ka nisur edhe numërimi i votave...

KQZ publikon përqindjen e pjesëmarrësve

Nis festa e partive në Kosovë, disa prej tyre shpallin fitoren

Vetëm pak kohë kanë kaluar nga mbyllja e procesit zgjedhor në Kosovë, por pavarësisht kësaj,...

Mbetet shqetësuese fotografimi i votës

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në Kosovë

Ora 19:00 ka shënuar edhe fundin e procesit zgjedhor në Kosovë duke bërë që të...