MENU
klinika
Zgjedhjet në Kosovë

Çfarë deklaron eksperti gjerman për Ballkanin?

Sherr në New York

Serbët provokojnë shqiptarët me ‘3 gishtat’

Mosmarrëveshjet mes shqiptarëve dhe serbëve u shfaqën dhe në SHBA. Pas transmetimit të dokumentarit ‘’The...

Sekretari amerikan arrin në Athinë

Nënshkruhet sot marrëveshja SHBA – Greqi

Dje në mbrëmje vonë, sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka mbërritur në Athinë, pas...

"Nëse ti flet serbisht, edhe unë…"

Vuçiç lexon në shqip dhe ‘sfidon’ gazetarin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë një takimi sot me kandidatët e Listës Serbe në...

Mbyllet fushata 10 ditore

Nesër Kosova voton, sot heshtje zgjedhore

Nesër qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen kutive të votimit për të votuar kandidatët e...

Biseda me të dërguarin amerikan për dialogun

Thaçi: Të arrihet marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e Shtëpisë...

Parashikimet

“Euronews” skanon fushatën: Kush i fiton zgjedhjet!

Rrjeti televiziv evropian i lajmeve “Euronews” u ka kushtuar vëmendje zgjedhjeve të parakohshme të 6...

Ç'deklaron kandidatja për kryeministre?

“Koalicion me VV, vetëm nëse pranon këto kushte”

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani thotë se do të krijojë koalicion me ato...

Vizitoi Kosovën

SHBA: Whitaker nuk përfaqëson administratën Trump!

Ushtruesi i detyrës së Prokurorit të Përgjithshëm në SHBA prej tre muajsh nga nëntori i...

Bisedimet Kosovë-Serbi

Trump vendos, kush është i dërguari i tij?

Presidenti Donald Trump ka caktuar Ambasadorin e SHBA-së në Gjermani, Richard Grenell, si të dërguarin...

Kosova përjashtohet nga ENQA

BE: Qeveria e re të mos përsërisë gabimet!

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ka thënë se shpreh keqardhje për përjashtimin...

Fushata/ "43 njohje vetëm me njohjet e mia"

Pacolli: Nëse do udhëhiqja, Kosova do fitonte më shumë!

Aleanca Kosova e Re (AKR) ka shpalosur programin e saj politik para qytetarëve të Gjilanit....