MENU
klinika
Mblidhet kryesia

Sot vendoset për seancën e shpërndarjes së Kuvendit

"S'ka një shtet brenda shtetit"

Kufijtë/ Haradinaj: Në Kosovë nuk e zë një ‘mini-Rusi’

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur sot një tubim në qytetin e Gjilanit në...

Intervista

Zgjedhje të parakohshme? Hoxha: Për proceset integruese!

Për të shmangur ngecjet në proceset integruese që mund të shfaqen nga situata aktuale politike...

Homazhet

Haradinaj: Dëshmorët kanë vënë themelet e Kosovës

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar homazhe te lapidari i Mulla Nusret Hajdari dhe...

Sulmet me armë në SHBA

“2 lajme tronditëse”/ Pacolli: Vepra kriminale

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, reagoi pas ngjarjeve të rënda që ndodhën në...

"Pozita e kryeministrit është e jona"

Sekretari i LDK’së i përgjigjet lutjeve të Kurtit

Lutjet e përditshme të Albin Kurtit dhe zyrtarëve të VV’së për një koalicion parazgjedhor s’po...

Ç'po ndodh?

Lëvizje “sekrete” në Kosovë, gati koalicioni i parë me LDK?

Pas zgjedhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së edhe për një mandat të tretë,...

Detaje

Intelektuali dhe themeluesi i LDK-së tërhiqet nga politika aktive

Intelektuali dhe akademiku Sabri Hamiti, ka vendosur gjatë mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së,...

“Kthimi i të drejtës ndërkombëtare në rajon”

Kosovë-Serbi/ Rusia propozon “zgjidhje kompromisi”

Ambasadori i Rusisë në Serbi, Aleksandar Bocan-Harçenko, ka thënë se do të përpiqet që “krahë...

Për 4-vjet

Isa Mustafa rikonfirmohet në krye të LDK-së

Isa Mustafa është rikonfirmuar sërish në krye të LDK-së edhe për katër vjet. Mustafa ka...

Dënon krimet e serbëve

Deputeti serb e thotë hapur: Kosova është shtet i pavarur!

Deputeti i Parlamentit të Serbisë, Nenad Canak ka pranuar publikisht pavarësinë e Kosovës. Në një...

Ç' ka ndodhur në këto kohë?

Krimet e luftës, katër vite nga miratimi i Gjykatës Speciale

Gjykata Speciale mbush 4 vite nga miratimi i saj. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, pikërisht...