MENU
Nga Alban Daci

Kosova e përfshirë në rivalitetin global

Korrigjimi i kufirit

SHBA midis marrëveshjes Kosovë-Serbi

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, i ftuar në një nga televizionet...

Debati për korrigjimin e kufijve

Kufijtë/ Nesër seancë e jashtëzakonshme në Kosovë

Kuvendi i Kosovës do të diskutojë nesër në një seancë të jashtëzakonshme tezën e presidentit...

Veseli akuza Thaçit

‘Ata që flasin për ndryshim kufijsh janë proserb e prorus’

Kohët e fundit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë me disa deklarata ku kërkon...

Debati

Thaçi: Serbia të njohë Kosovën, pastaj rishikimi i kufijve

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim  Thaçin se ai tashmë...

Ndarja e kufirit

Thaçi dhe Vuçiç bisedojnë me ndihmës sekretarin amerikan

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, thanë se kanë biseduar...

Nga Nezir H. Kraki

Kosova po kalonte, këta e ndalen

Që në hyrje e them me 100% bindje se rihapja e statusit të Kosovës është...

Qëndrimi i kryeministrit kosovar

Haradinaj nga Durrësi: Kosova nuk i ndryshon kufijtë

Gjatë takimit nga Samiti i Durrësit kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ndal te kufijtë...

Intervista

“Kosova nuk ndahet”, Thaçi flet për “Der Standard”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se marrëveshja finale me Serbinë duhet të përfshijë...

Çështja Kosovë-Serbi

Korrigjimi i kufijve e fshin Kosovën nga Kushtetuta e Serbisë

Nënshkrimi i një dokumenti juridikisht obligues me Kosovën, për Serbinë do të nënkuptonte edhe ndryshimin...

Ndryshimi i kufijve

Thaçi e Vuçiç kërkojnë ndihmën e ndërkombëtarëve për kufijtë

Arritja e marrëveshjes për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka dominuar debatet në...

Deklarata e Thaçit

Korrigjimi i kufijve destabilizon rajonin?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet në samitin e liderëve rajonalë europianë në Alpbach të...