MENU
klinika
Për çfarë e ka fjalën?

Haradinaj: S’ka më të paprekshëm!

Merkel vendos afat

Gjermania mesazh të prerë Prishtinës e Beogradit

Në lidhje me marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi, kancelarja gjermane Angela Merkel ka dhënë mesazhin e saj...

"1 mln euro humbje në ditë"

Reagon ministri serb për taksën

 Serbia po vazhdon të insistojë tek Bashkimi Evropian që Kosova të heqë taksën ndaj mallrave...

Konferenca e Rambujesë

Thaçi apel të fortë: Të bashkohemi!

Rreth 20 vite më parë u mbajt Konferenca e Rambujesë, në të cilën u vendos...

OKB

Marrëveshja Kosovë-Serbi, shfuqizon Rezolutën 1244

Arritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë, do të kërkonte dhe formalizimin e saj,...

Nga REL

A do hiqen vizat në qershor?

Qershori i këtij viti i theksuar nga Qeveria e Kosovës si një mundësi reale për...

Protestat ne Serbi

Vuçiç akuza të forta ndërkombëtarëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka akuzuar vendet perëndimore dhe ambasadorët e tyre se ata...

Letra e plotë

“Më dridhet dora”/ Ish-luftëtari i UÇK mesazh të fortë politikanëve

“Ky shkrim shkon më shumë për Ramush Haradinajn, Fatmir Limajn, Hashim Thaqin, Isa Mustafën“, kështu...

Detajet

Ndihmës sekretarja e SHBA-ve viziton Kosovën, donacion për…

Në Kosovë sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare ndihmës sekretarja e shtetit të SHBA-ve...

Ekzekutimi i Oliver Ivanoviç

Vuçiç: Më duhet edhe një dëshmi që të zbuloi autorin

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka reaguar në lidhje me ekzekutimin e Oliver Ivanoviç. Vuçiç deklaron...

Terror në Suharekë

Kosovë/ Ekzekutohen dy persona, dyshohet një rreshter policie

Qyteti i Suharekës në Kosovë është tronditur ditën e sotme. Mediat vendase raportojnë se brenda...

Kërkesat e opozitës

Protestat në Serbi/ Shpërthen Vuçiç: ‘Fashistët dhe hajdutët’

Rreth dy mijë protestues rrethuan pallatin presidencial në Beograd, ndërsa Presidenti Aleksandër Vuçiç dha një...