MENU
klinika
Ende në Bruksel

Thaçi mungon në seancën solemne

Thaçi, ndaras Kurtit dhe Osmanit

“Pavarësia” nuk arriti t’i bëjë bashkë

Liderët e shtetit do të ju drejtohen sot në ceremoni të ndara ushtarëve të Forcës...

Urimi i ambasadës amerikane

“Gëzuar ditëlindjen e 12-të Kosovë”

Ambasada Britanike në Kosovë, ka uruar popullin e Kosovës për 12 vjetorin e Pavarësisë së...

"Në një ditë si kjo..."

14 vjet pas vdekjes/ Kurti homazh te varri i Rugovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë homazhe te varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova në...

10 fakte që duhet të dini

Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë

Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe...

"Na llogarisni si vend mik"

Pavarësia e Kosovës/ Presidendi italian letër urimi Thaçit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër urimi për 12 vjetorin...

"Nuk isha negociator"

Marrëveshjet me Serbinë/ Kurti: Kam rezervat e mia…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në...

Prioritetet e qeverisë së re

Kryeministri i Kosovës: Nuk frikësohem nga detyra

“Do të bëjmë përpjekje që të shtojmë numri e çerdheve në Kosovë. Kështu gratë do...

Intervista e shefit të politikës së jashtme të BE

“Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt”

“Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt”, kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit...

VOA

Trysni rreth tarifave të Kosovës dhe fushatës së Serbisë

Dy herë me radhë brenda kësaj jave presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se Kosova duhet...

Intervista

Zv.kryeministri i Kosovës: Dialogu me serbët duhet të vazhdojë!

Marrëveshjet e arritura nga dialogu me Serbinë, janë të pamundura të rishikohen, por dialogu sipas...

Përplasjet pas dyerve të mbyllura me Vuçiç

Kurti: Bota, të ndihmojë Serbinë të çlirohet nga Kosova!

Në Mynih në kuadër të Konferencës për Sigurinë u zhvillua të premten një debat edhe...