MENU
klinika
"Zgjedhjet, të pashmangshme"

Veseli: Vendimi i Haradinaj, personal

Detaje

I dyshuar për krime lufte, arrestohet një serb në Kosovë

Policia e Kosovës, ka arrestuar G.S., shtetas i Republikës së Kosovës, i cili i takon...

Detaje

Sherr në Prishtinë, ndërron jetë një person

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Prishtinë ditë e sotme. Një person ka mbetur...

Foto

Dha dorëheqjen/ Haradinaj heq kostumin zyrtar, shfaqet përkrah…

Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij. Ky...

Deklarata e Thaçit

“Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate”

“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër...

Zgjedhjet në Kosovë

Tjetër lëvizje në Kosovë, tërhiqet Isa Mustafa

Isa Mustafa është tërhequr nga gara për kryetar të LDK-së. Lajmi është bërë i ditur...

Reagimi

Gjykata Speciale ftesë Krasniqit/ Veseli: Do dalin më të fortë!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan...

Zgjedhje në Kosovë?

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën

Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

'Krime lufte'

Jo vetëm Haradinajn, ja kë tjetër ka thirrur Gjykata Speciale!

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t’u...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Lamtumirë në luftën tjetër, e “mirëserdhe” në betejën e re!

1. Ramushin si kryeministër, s’duhet vajtuar askush, përveç; miqëve lokal dhe atyre global, të cilët...

“Serbia duhet të reagojë me…”

Vuçiç “zbulon” prapavijën e dorëheqjes së Haradinajt

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç iu drejtua popullit serb me një deklaratë mëngjesin e sotëm pas...

Dorëheqja e Haradinaj

DASH: Mirëpresim bashkëpunimin me Prokurorinë!

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se...