MENU
Tarifat doganore

Kosova vendos taksën për mallrat nga Serbia

Serbia në alarm

Serbi/ Ulje rekord e natalitetit të popullsisë

Prej 169 komunave në Serbi, vetëm Novi Pazari, Bujanoci, Sjenica, Novi Sad, Presheva dhe Tutini...

Vizita e kancelarit austriak

Kurz: Austria pro çdo marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz, ka thënë se Austria mbështet çdo lloj marrëveshje që arrihet...

Tema e liberalizimit

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz viziton Kosovën

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz të martën qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë qëndrimit...

Opinion

Astrit Dehari mund të jetë vetëvrarë, por ai mbetet hero!

Nga Sali Mehmeti  Nuk ka nevojë me abuzuar me kujtimin e tij për nevoja ditore!...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova nuk do të anëtarësohet në INTERPOL’

Serbi Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se është pothuajse e sigurt...

Antarësimi i Kosovës

Daçiç: Po paguhen para që Kosova të anëtarësohet në INTERPOL

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se është pothuajse e sigurt se...

Diplomacia kosovare

Flamuri i Kosovës në Notre Damme e ‘çmend’ Daçiçin

Ambasadori i Kosovës në Francë Qëndrim Gashi ka postuar në Twitter flamurin e Kosovës, i...

Propaganda diplomatike

‘Ndërkombëtarët presion rreth njohjeve të Kosovës’

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se vendet perëndimore po i kërkojnë Serbisë...

Temat e vizitës

Kancelari i Austrisë vizitë në Kosovë, takim me liderët politik

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz do të vizitojë sonte Kosovën. Pas një turi vizitash në...

Deklaratat për vizat

Politikanët kosovarë ashpërsohen me BE-në

Zyrtarët e lartë të Kosovës kanë ashpërsuar gjuhën ndaj Bashkimit Evropian pas paralajmërimeve që vendimi...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ministria e Jashtme e Kosovës: Grenada nuk e tërheq njohjen

Kosovë Deklaratat e zyrtarëve serb se Grenada e ka tërhequr njohjen për pavarësinë e Kosovës,...