MENU
klinika
"Kam marrë letra nga kryeministra të rajonit"

Haradinaj zbulon nëse ka marrë nga Rama

Deklarata

“Dialog pa kushte me Beogradin, jo për “Dodik Republikë”

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Radion Evropa e Lirë...

Detaje

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Kosovë, zbulohet data

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator, mësohet nga burime brenda Presidencës së...

Dita e fundit si kryeministër

​Haradinaj sot dorëzon dorëheqjen tek Thaçi

Ramush Haradinaj dorëzon sot formalisht dorëheqjen tek presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Haradinaj njoftoi për...

Çfarë po shkruajnë mediat serbe?

Putin mesazh urgjent për Kosovën, Vuçiç e merr nesër

Ambasadori i ri i Rusisë në Serbi, Aleksander Botsan-Kharchenko, nesër do të takohet me presidentin...

Axhenda dhe zhvillimet e pritshme

Asnjë koment për dorëheqjen! Haradinaj vijon të jetë në detyrë

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër i Kosovës dy ditë më parë, por vijon të...

Fluksi

Çfarë po ndodh në kufirin Kosovë-Serbi? Rikthehen kolonat

Fluksi i madh i mërgimtarëve kosovarë, që përmes Serbisë po vijnë në Kosovë, sërish ka...

Trajnimi i policive në Plavë

Krimi ndërkufitar/ Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi bëhen bashkë

Policia e Shqipërisë ka zhvilluar një trajtim të përbashkët me policinë e Kosovës dhe Malit...

Vizita në rajon

Pse nisi bombardimi ndaj Serbisë? Komandanti i NATO-s në Beograd

Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Tod Wolters, po qëndron në Beograd...

"Zgjedhjet, të pashmangshme"

Veseli: Vendimi i Haradinaj, personal

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë...

Detaje

I dyshuar për krime lufte, arrestohet një serb në Kosovë

Policia e Kosovës, ka arrestuar G.S., shtetas i Republikës së Kosovës, i cili i takon...

Detaje

Sherr në Prishtinë, ndërron jetë një person

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Prishtinë ditë e sotme. Një person ka mbetur...