MENU
Veteranët e UÇK-së

Thaçi: Mashtrimi me listat e veteranëve po dëmton Kosovën

Jotransparenca e partive

Zyra e BE-së: Duhen kontrolluar financat e partive politike

Financat e partive politike në Kosovë në të shumtën e herëve janë të pakontrolluara. Transparenca...

Vizita e Thaçit në Veri

Vuçiç ‘pendohet’, anulon urdhrin për gatishmëri ushtarake

Kur Thaçi vizitoi veriun e Mitrovicës, në anën tjetër të kufirit Aleksandar Vuçiç mobilizoi ushtrinë,...

Deklarata e KFOR-it

‘Presidenti Thaçi mund të shkojë kurdoherë në Veri të Kosovës’

Komandanti i KFOR-it konfirmon se Policia e Kosovës nuk ka nevojë të kërkojë asnjë leje...

Çështja e korrigjimit të kufijve

Thaçi: Të shfrytëzojmë momentin për marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e sheh vetëm një mundësi për marrëveshje kufitare me Serbinë....

Marrëdhëniet bilaterale

Pacolli: Portugalia pro liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, po realizon vizitën e...

Takimi Vuçiç-Putin

Vuçiç në Moskë: Korrigjimi i kufijve, dështim

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka deklaruar në Moskë pas takimit me Presidentin e Rusisë...

Çështjet që do diskutohen

Vuçiç takim me Putin: Bisedojmë dhe për Kosovën

Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se presidenti serb, do të qëndrojë...

Referendum shtetëror

Mali i Zi kërkon tërheqjen e njohjes së Kosovës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Serb në Malin e Zi, Momcilo Vuksanovic ka thënë se deri...

Opinion

A kemi Strategji kombëtare dhe nga po shkojmë?!

(P.S. Besoj shumë në STUDENTËT, që e kanë sensin dhe nuhatjen e ndryshimeve në horizont…)...

Afrimi i Turqisë me Ballkanin

Erdogan: Marrëdhënie të afërta me shtetet mike si Kosova

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan gjatë një fjalimi në Parlamentin e Turqisë përmendi edhe...

Ligji për FSK-në

“Transformimi i FSK-së në ushtri, pa asnjë mëdyshje”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot ambasadorët e vendeve të Kuintit, përkatësisht SHBA-së, Britanisë...