MENU
klinika
Dorëheqjet e kryetarëve

Kosovë/ Çfarë po ndodh me gjashtë kryetarët serbë?

Dialogu Kosovë-Serbi

Thaçi: Mora mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Uashington ka...

Takimi me Presidentin Thaçi

‘SHBA ndihmë Kosovës drejt qëllimit historik’

Këshilltari kryesor për Sigurinë Kombëtare i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vazhdon mbështetja amerikane për Kosovën

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare...

Pas takimit Kosovë-Shqipëri

Daçiç ka dy fjalë për Edi Ramën

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama, se “vrau konceptin e...

Largimi i kryetarëve

Veseli fton për qetësi në veri të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e...

Ambasadorja kosovare në Itali

Alma Lama shkarkohet nga detyra e ambasadorës

Alma Lama, ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes dhe me pas edhe e Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Pas taksës 100%

Kosovë/ Konfirmohet dorëheqja e kryetarëve të komunave veriore

Goran Rakiç, kryetari i Listës Serbe në një takim me politikanët lokal serb ka konfirmuar...

Reagimi serb

Mediat serbe: Shqiptarët bashkohen në vitin 2025

Pothuajse të gjitha gazetat në Beograd kanë në pasqyruar në numrin e sotëm takimin e...

Mbështetja amerikane

SHBA-ja mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare në...

Deklarata

Liderët shqiptarë bëjnë shqiponjën/ Vuçiç: Si pula

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, komentoi mbledhjen e dy qeverive, atë të Shqipërisë dhe Kosovës,...

Deklarata

Amerika ‘kundër’ Kosovës: Hiq tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan Kosovës që të heqë tarifat ndaj importeve nga...