MENU
klinika
Taksës e reciprocitetit

Presioni amerikan, këto ditë takohen Kurti e Mustafa

“Do të paguajmë çmimin në të ardhmen”

Vuçiç: Kemi humbur rastin për kompromis me Prishtinën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi mbrëmë se Serbia ka humbur rastin për të arritur...

"Shtetet e Bashkuara bështesin Kosovën"

Pompeo uron Kosovën në përvjetorin e 12-të të shtetësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka përgëzuar Kosovën në përvjetorin e 12-të të pavarësisë...

Ende në Bruksel

Thaçi mungon në seancën solemne

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka marrë ftesë nga Kuvendi për të marrë pjesë në...

Thaçi, ndaras Kurtit dhe Osmanit

“Pavarësia” nuk arriti t’i bëjë bashkë

Liderët e shtetit do të ju drejtohen sot në ceremoni të ndara ushtarëve të Forcës...

Urimi i ambasadës amerikane

“Gëzuar ditëlindjen e 12-të Kosovë”

Ambasada Britanike në Kosovë, ka uruar popullin e Kosovës për 12 vjetorin e Pavarësisë së...

"Në një ditë si kjo..."

14 vjet pas vdekjes/ Kurti homazh te varri i Rugovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë homazhe te varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova në...

10 fakte që duhet të dini

Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë

Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe...

"Na llogarisni si vend mik"

Pavarësia e Kosovës/ Presidendi italian letër urimi Thaçit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër urimi për 12 vjetorin...

"Nuk isha negociator"

Marrëveshjet me Serbinë/ Kurti: Kam rezervat e mia…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në...

Prioritetet e qeverisë së re

Kryeministri i Kosovës: Nuk frikësohem nga detyra

“Do të bëjmë përpjekje që të shtojmë numri e çerdheve në Kosovë. Kështu gratë do...

Intervista e shefit të politikës së jashtme të BE

“Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt”

“Dialogu Kosovë-Serbi do të nisë shpejt”, kështu mendon shefi i politikës së jashtme të Bashkimit...