MENU
klinika
Reagimi

Dorëheqja e Haradinaj, reagon Thaçi: Respektoj vendimin e tij

Arsyeja

Haradinaj jep dorëheqjen: Ruaj nderin e shtetit!

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Në fund të mbledhjes...

Vendimi i Gjykatës

350 viktima në Srebrenicë, Holanda “pranon fajin”

Një gjykatë e lartë holandeze ka mbështetur një vendim se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për...

Detaje

“Kosova dhe Serbia të…”, këshilltari i Trump takon Daçiç

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka zhvilluar një takim me këshilltarin për Siguri...

Frontex "shtrin krahët" në Ballkan

“Vija e gjelbër”/ Blindohet kufiri me Greqinë

Ky mision ka nisur para dy muajsh. Operacioni i Agjencisë europiane të Mbrojtjes së Kufirit...

Këshilla e zyrtarit të lartë amerikan

Serbia dhe Kosova t’i rinisin bisedimet, të mos presin të tjerët

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se...

Komandanti i NATO-s

‘Serbia po nxit paqen në Ballkanin Perëndimor’

Komandanti më i lartë i NATO-s u takua të mërkurën me udhëheqësit politikë dhe ushtarakë...

Linja gjermane

Alarm për bombë në aeroportin e Beogradit

Të paktën 130 pasagjerë dhe pesë anëtarë të ekuipazhit u evakuan sot në mëngjes nga...

Arrestim apo ndalim?

Ndalohet në aeroport?/ Çfarë ka për të thënë kësaj here Haradinaj?

Konsultë disa minutëshe, kështu e përshkruan Daut Haradinaj, deputet i AAK-së, ndalesën në aeroportin e...

Ministri serb i frikësuar?

“Ushtria e Kosovës kërcënim për Ballkanin”

“Formimi i Ushtrisë së Kosovës është kërcënimi më i madh për sigurinë në Ballkan”, kështu...

Detaje

Hiqen vizat? Gjermania i hap dritën jeshile Kosovës

Përsa i përket liberalizimit të vizave, Kosova ka marrë mbështetjen e një prej shteteve më...

Detaje

Veseli takon zyrtaren amerikane: SHBA, mbështetje për Kosovën!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pasur një takim të veçantë me kryetaren...