MENU
klinika
Krimet serbe të luftës

Viktimë e përdhunimit, shqiptarja përlot kongresin amerikan

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë?/ Thaçi: Taksa mbetet!

“Kosova në Samitin e Berlini ka dalë shumë mirë, pozicioni ynë ka qenë shumë i...

Çfarë kërkojnë?

Shqiptarët, protestë para ambasadës serbe në Uashington

Të mbijetuar të dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit...

Haradinaj zbulon "të fshehtat"

Haradinaj: Më shumë më bënë presion Rama e Thaçi se Vuçiç

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se si presidenti Hashim Thaçi dhe...

Nga Zëri i Amerikës

SHBA/ Dëshmi në Kongres për viktimat e luftës në Kosovë

Në Uashington, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan po...

Menaxhimi i kufirit

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, ja çfarë parashikon

Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi...

Deklarata

Mospezullimi i taksës, Daçiç: Kush e mbështet Prishtinën?

Pas Samitit në Berlin, ku Kosova nuk pranoi të heqë taksën, ka reaguar ministri i...

Përvoja e keqe me Shqipërinë...

Pse Franca nuk liberalizon vizat me Kosovën?

Samiti i Berlinit përfundoi pa gjetur një zgjidhje për konfliktin Serbi-Kosovë. Dë shkruan se Merkel...

Postimi

Hashim Thaçi zbulon kur dhe ku do të mbahet Samiti i radhës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të Samitit të Berlinit ka folur për takimin...

Bashkëpunimi dhe pajtimi rajonal

Samiti i Berlinit/ Thaçi zbulon bisedimet

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ndarë të tjera detaje nga Samiti i Berlinit i...

Intervista

Vuçiç për Kosovën “djep i rrjeteve të tregtarëve të drogës”

Gazeta gjermane «Frankfurter Allgemeine Zeitung» (FAZ) botuar të dielën në orët e mbrëmjes një intervistë...

Deklarata

Samiti i Berlinit/ Thaçi i prerë: S’ka dialog pa SHBA!

Disa orë para fillimit të Samitit të Berlinit, thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe...