MENU
klinika
Të dhënat shokuese

Pse Serbia po fshin adresat në Medvegjë e Bujanoc?

Zgjedhjet e parakohshme

Kadri Veseli nominohet zyrtarisht kandidat për kryeministër

Kreu i PDK’së Kadri Veseli edhe zyrtarisht u nominua kandidat për kryeministër të Kosovës për...

Postimi

‘Tragjike…humbi jetën nga…”/ Haradinaj ndan lajmin e hidhur!

Ditën e djeshme në Prizren të Kosovës ka humbur jetën tragjikisht parashutisti i njohur Artan...

Mark Gjonaj thirrje diasporës

“Votoni në zgjedhjet e tetorit në Kosovë!”

Anëtari i këshillit bashkiak të Nju Jorkut Mark Gjonaj foli për prioritetet që duhet të...

Çfarë thanë senatorët amerikanë?

“Kosova dhe Serbia duhet të japin e të marrin në bisedime”

Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson, thanë të premten në Beograd se Kosova dhe...

Zgjedhjet në Kosovë

Mbyllet regjistrimi, garojnë 25 parti politike

Përfundon afati i regjistrimit për zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë. Komisioni Qendror të Zgjedhjeve...

Zgjedhjet në Kosovë

Haradinaj sot nominohet për kryeministër

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate sot do të mbajnë tubim për të...

Detaje

“Kosova është Serbi”/ Planifikuan ngritjen e dronit, arrestohen çekët

Në prag të sfidës midis Kosovës dhe Çekisë e vlefshme për kualifikueset e EURO 2020,...

Çfarë ndodhi në takimin me amerikanët?

Vuçiç i prerë: Ja kushti për të pranuar pavarësinë e Kosovës!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dalë në një konferencë për media pas takimit me...

"Më e bukura në Ballkan"

Gazeta gjermane shkruan për ish-deputeten shqiptare

Duda Balje, e cilësuar si një nga femrat më të bukura në politikë, është ndër...

Deklarata

Aksion i madh në Kosovë, policia jep detajet e para

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar se në këto momente është duke...

Heq masën e reciprocitetit

Arrihet paqja mes Kosovës dhe Maqedonisë

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka njoftuar se ka pezulluar masën...