MENU
klinika
Heq masën e reciprocitetit

Arrihet paqja mes Kosovës dhe Maqedonisë

Detaje

Zgjedhjet në Kosovë, del lista e kandidatëve për deputetë

Zbardhen sot listat e kandidatëve për deputet në Kosovë. Siç raportojnë mediat kosovare, sot është...

"Vota për koalicionin tonë do ta parandalojë!"

Salihu: Serbia dëshiron Medvegjën pa shqiptarë!

Veprimtari dhe biznesmeni Muharrem Salihu është bartës i koalicionit “Të gjithë për Medvegjën” për zgjedhjet...

Ka të arrestuar...

Vrasja e 4 fishtë mes Prishtinës, reagon ashpër Shpend Ahmeti

Kryetari i PSD-së Shpend Ahmeti ka reaguar për ngjarjen e ndodhur sot në Prishtinë, ku...

Çfarë do të bëhet me Kosovën?

Serbët të alarmuar: SHBA dhe Shqipëria po përpiqen të…

SHBA dhe Shqipëria po përpiqen ta përfshijnë Ushtrinë e Kosovës në ushtrimin “Karta Amerikano –...

Dorëheqja e kryeministrit

Gjykata Kushtetuese ‘rrëzon’ Haradinajn

Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka cilësuar të papranueshme për interpretim kërkesën e kryeministrit në...

"Ne jemi këu për..."

Mesazhi i senatorëve amerikanë dje në Kosovë

Dy senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson janë duke qëndruar në Kosovë. Pas takimit...

Shifrat

Zgjedhjet në Kosovë/ Sa qytetarë marrin pjesë në votime?

Me 6 tetor në Kosovë do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në këto zgjedhje të...

"Rusia nuk na lejon..."

Korrigjimi i kufijve/ Deputeti i Merkel kundër: Është e dëmshme!

Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e partisë në pushtet CDU të kancelares, Angela Merkel,...

Rezultati

Zgjedhjet në Kosovë, sondazhi nxjerr fituese Vjosa Osmanin

Në një sondazh të bërë ditëve të fundit me telefonata në televizionin T7, në Kosovë...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Kandidati për deputet që duhet të votojë Kosova me 6 tetor?

Nëse i adresohemi kronologjisë dhe kontributit të deputetëve të legjislaturave të kaluara, do të mund...

Deklarata e fortë

Vuçiç: Medvegja ishte dhe do të jetë Serbi!

“Kjo ishte dhe do të jetë Serbi”, ka thënë kryetari i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar...