MENU
klinika
Politikani malazez shokon me deklaratën

“Do bëj mur në kufi me Shqipërinë dhe Kosovën”

Skenari

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës me 89 vota pro

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu...

Deklarata

Vuçiç i prerë: Kurrë marrëveshje ku shqiptarët fitojnë…

“Shtetet e Bashkuara janë duke bërë presion për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe që...

Deklarata

Dialog me Kosovën para dhjetorit? Përgjigjet Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pas takimit me sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka...

Nga Deutsche Welle ( ja ç'po ndodh )

Kuvendi i Kosovës para shpërndarjes

Para shpërndarjes, Kuvendi i Kosovës pritet të votojë një marrëveshje për fondet e Bashkimit Evropian,...

Paslufta/ Kush ishte Bajram Rexhepi?

Sot dy vite pa kryeministrin e parë Bajram Rexhepi

Sot rreth dy vite më parë u nda nga jeta kryeministri i parë i pasluftës,...

Ç'po ndodh?

Aeroporti i Prishtinës në kaos, bllokohet 6 orë

Punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ në Prishtinë pritet të mbajnë sot serish grevë, pasi...

Tema “e nxehtë” e diskutimit

Pompeo zbardh takimin me Vuçiç

Ka përfunduar takimi në në Nju Jork në mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe...

“Lufta” tregtare vazhdon

Kosovë-M. e Veriut, takimi i ministrave nuk dha zgjidhje

Takimi në mes ministrit të Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës dhe atij të Ekonomisë nga...

Ç'do ndodhë?

Këto janë hapat deri te shpërndarja e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës do të shpërbëhet më 22 gusht në rast se 80 deputetë votojnë...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

A do mundet qeveria ‘hipotetike’ t’i realizojë objektivat nacionale?

Gjithë historia e ekzistimit të shtetit serb, na dëshmon një përvojë të hidhur se; ajo,ndryshe...

REL

PSD konfirmon koalicionin parazgjedhor me AAK-në

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, ka konfirmuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me Aleancën për...