MENU
Rezoluta për bashkimin me Kosovën

Thaçi: ‘Lugina e Preshevës’, pjesë e dialogut me Serbinë

Konflikti për kufirin

Thaçi: S’mund ta vizitoj Luginën, jam i dënuar nga Serbia

“Nuk mund të vizitojë Luginën e Preshevës, pasi jam i dënuar në mungesë nga Serbia”....

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Thaçi: Demarkacioni mund të zgjidhë çështjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka rikujtuar edhe njëherë çështjen e veriut të Kosovës në...

Deklarata e plotë

Haradinaj ‘thumbon’ Vuçiç: Territori nuk preket

Teksa presidenti i Serbisë, Alesandër Vuçiç, po zhvillon vizitën e tij në veri të Kosovës,...

Vizita e presidentit serb

Vuçiç: Merkel i pengon idetë e mia për Kosovën

Menjëherë sapo ka mbërritur në Kosovë, fjalët e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ishin: ‘Jam i...

Prapaskenat

Bruksel, dështon dialogu midis Thaçit dhe Vuçiçit

Ditën e sotme, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homlogu i tij serb, Aleksander Vuçiç,...

Reportazh i Euronews

Lugina e Preshevës në Kosovë? Banorët flasin

Lugina e Preshevës , nje tokë serbe në kufi me Kosovën dhe Maqedoninë është vendosur...

Analizë

“Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku/ (Nesër me 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini&Thaçi&Vuçiq, për të...

Vuçiç takon ambasadorin rus

Ndryshimi i kufijve? Vuçiç ‘kthen’ sytë nga Rusia

Dialogut midis dy liderëve politikë Kosovë-Serbi, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka paraprirë me një...

Ora

Kosovë/ Seanca shtyhet për nesër

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës, lidhur me shqyrtimin e propozim-vendimit të...

Detajet

Ekipi i Kosovës, në duart e serbëve/ VV dhe LDK kundër…

Kuvendi i Kosovës ka shtyrë ditën e sotme për dy herë rrjesht seancën e jashtëzakonshme,...

Detajet

Kosovë/ Vrasje brenda institucionit më të lartë të sigurisë

Disa të shtëna raportohet se janë dëgjuar brenda ambienteve të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ndërsa...