MENU
klinika
"Të hiqet taksa"

Përplaset Thaçi-Haradinaj/ Presidenti takohet me Kosnett-in

Deklarata

Haradinaj befason: Nuk kam frikë nga Serbia, por nga…

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për emisionin “Tempora” thotë se nuk i...

Nuk ndihem fajtor

Vuçiç me deklaratë të fortë: Jam më i fortë se Milosheviç!

Teksa ishte i ftuar në emisionin e mëngjesit në “Tv Pink”, presidenti serb Aleksandar Vuçiç...

Pse nisni proces anëtarësimi në BE?

Korrigjimi i kufijve, analisti amerikan me tone të forta

Ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë ka marrë edhe vëmendjen e analistit amerikan Danierl...

Taksa 100%

Eurodeputeti gjerman thirrje të fortë Kosovës

“Vendimi i Kosovës për vendosjen e taksës 100% është një shkelje e qartë”, kështu është...

Tarifa 100% ndaj Serbisë

Taksa/ SHBA paralajmëroi Kosovën, Haradinaj i përgjigjet

Pas letrës që erdhi nga Amerika për liderët kosovarë, ku kërkohej heqja e taksës, të...

Ndryshimi i diskutimit për marrëveshjen

Haradinaj: Mogherini devijoi, armike e Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë televizive e ka konsideruar shefen për politikë...

Reagimi i diplomatëve

SHBA: Kosova injoron këshillat tona, e pabesueshme!

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër...

Video

Prifti serb tenton t’i puthë dorën, shikoni reagimin epik të Putin

Vizita e fundit e Presidentit rus, Vladimir Putin, në Serbi, ishte ajo e 17 Janarit...

Kërkesa për heqjen e taksës

Zyrtarët amerikanë një ‘letër të ashpër’ për liderat e Kosovës

Një letër e ashpër nga SHBA, mësohet të ketë mbërritur në adresë të tre zyrtarëve...

Takimi me ambasadorin amerikan

Haradinaj: Marrëdhëniet SHBA-Kosovë të pacënueshme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pati një takim me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip...

Dëmet ekonomike dhe financiare

Taksa ndaj Serbisë shkaktoi humbje 100 milion euro

Vënia e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovës për prodhimet me origjinë...