MENU
klinika
Studimi i EPIK

Kosovë/ Bie ndjeshëm numri i azilkërkuesve në BE

Kundër Gjukanoviç

Mali i Zi/ “Zarfi” shkakton ‘tërmet’ dhe demonstrata

Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale, shkruan Associates Press: një regjistrim...

Mbyllet Instituti për hulumtim

Dokumentimi i krimeve të luftës, mision i papërmbushur në Kosovë

Më shumë se 13 mijë e 500 llogaritet të jetë numri i personave të vrarë...

Situata politike në Kosovë

Thaçi: Dialogu me Serbinë mundësia e vetme për paqen

Për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, dialogu me Serbinë është mundësia e vetme për arritjen...

Çfarë shkruan?

Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media ruse zbulon detaje

Kalimi i ushtarëve shqiptarë në Kosovë, së bashku me forcat aleate të NATO-s nuk i...

Video

“Oj Sarë”/ Fëmijë shqiptarë të ngujuar në kampin e Sirisë

“Haxhi”, “Oj Sarë”, “ku o’ Sara”, janë fjalët shqip që dëgjohen trishtueshëm në një kamp...

Betejë për supermaci në Evropë?

Media serbe: Do vendoset me Kosovën!

Media serbe “Tanjug”, në një artikull të publikuar së fundmi shkruan se beteja për supermaci...

Samiti i Beogradit

Pacolli “dënon” provokimet kundër Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i dënoi, siç tha, “provokimet” që...

Krimet serbe

Sot 20 vjet nga masakra e Rezallës

Si sot plot 20 vjet kujtohen ngjarjet nga masakra e Rezallës, kohë kur ushtria dhe...

Reagon KFOR

Pse kishte ushtarë shqiptarë në veri të Mitrovicës?

Në lidhje me ngjarjen e djeshme, e cila u bë bujë nga mediat serbe, ku...

Detaje

Zbulohet arsyeja pse Haradinaj udhëtoi drejt SHBA

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka udhëtuar gjatë ditës së sotme drejt Amerikës. Kjo vizitë...

Taksa ndaj mallrave

Serbia ‘kërcënon’ Kosovën: Do ju padisim!

Serbia ka paralajmëruar Kosovën se do të bëjë padi në arbitrazh me pretendimin se është...