MENU
klinika
Vuçiç pas kthimit nga SHBA

“Na pret dimër i vështirë lidhur me Kosovën”

Koalicionet partiake

Kosovë, tjetër skenar në prag të zgjedhjeve?

Derisa gjithë matematikat e partive të tjera e dërgojnë PDK-në në opozitë, nënkryetari i kësaj...

Nga Zëri i Amerikës

Kosnett: Kosova ekstradon një të kërkuar nga Shtetet e Bashkuara

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, tha se një person nga Kosova është ekstraduar në...

"Do zvogëloj qeverinë"

Kurti ‘merr’ kompetencat e kryeministrit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zgjedhur rrjetin social “Facebook” për të komunikuar me...

Deklarata

Të rifillojë dialogu? Ja çfarë deklaron zv/kryeministrja serbe

“Dialogu me Kosovën të rifillojë sa më shpejt”, kështu është shprehur zv.kryeministrja e Serbisë Zorana...

Nga REL

Zgjedhje të reja me sfida të vjetra

Shpërndarja e Kuvendit të Kosovës e dërgon vendin në zgjedhje të parakohshme dhe organizimi i tyre...

Emri

Aksidentohet zëvendësministri, detajet e para

Aksidentohet zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka. Vete ai e...

Shpërndarja e Parlamentit

Datë e re e zgjedhjeve? Reagon presidenti Thaçi

Pas votimit të deputetëve për të shpërndarë Parlamentin, ka reaguar edhe Presidenti i Republikës së...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Çka fiton LDK-ja e VV-ja në një koalicion eventual parazgjedhor!

1. LDK-ja, fiton sigurinë nga frika e krimit dhe korrupsionit fillestar, ngase, këta të VV...

Çfarë deklaron Ambasada Amerikane?

“Krijimi i qeverisë së re, një vendim i rëndësishëm”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka konsideruar se vendimi i Kuvendit të Kosovës...

Politikani malazez shokon me deklaratën

“Do bëj mur në kufi me Shqipërinë dhe Kosovën”

Drejtuesi i Lëvizjes Malazeze për Ndryshim, Nebojsha Medojeviç, ka bërë një deklaratë shokuese, teksa ka...

Skenari

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës me 89 vota pro

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu...