MENU
Deklarata

‘SHBA nuk e ka aprovuar korrigjimin e kufijve’

Agjenda

Thaçi ‘nuk harron’ ndryshimin e kufijve të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon ta ndërkombëtarizojë idenë e tij për korrigjim kufijsh...

Njohja e Pavarësisë së Kosovës

Presidenca boshnjake: Nuk ndryshojmë qëndrim për Kosovën

I sapozgjedhuri në presidencën tripalëshe të Bosnje Hercegovinës, Sefik Xhaferoviç nga Partia për Aksion Demokratik,...

Saga e ”Babales”

Kosovë/ Vijojnë procedurat për ekstradimin e Albert Veliut

Lirohet Albert Veliu, i njohur ndryshe si “Babalja”, rreth 24 orë pas ndalimit nga policia...

Reagon Daçiç

‘Amerika na ka ‘mbyllur’ gojën për Kosovën’

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se Shtetet e Bashkua i kishin kërkuar qe...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nuk duhet të jetë fushëbetejë për pushtet

Kosova Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një takim me përfaqësuesve të partive...

Zgjidhja e ngërçit

A ishte ideja e Vuçiç korrigjimi i kufijve me Kosovën?

Aleksandar Vuçiç theksoi se ideja e tij për korrigjimin e kufijve dhe zgjidhjen e ngërçit...

Dialogu Kosovë-Serbi

Veseli: Rezoluta për dialogun përfshin të gjitha kërkesat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se rezoluta për dialogun përfshin gjithçka...

Obeziteti

Prishtina shënon Ditën Botërore të Mbipeshës

Gjatë të enjtes në Prishtinë janë ofruar kontrolle falas për qytetarët, me rastin e shënimit...

Deklarata

Daçiç i reagon ashpër Komshiçit për Kosovën

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiç, se Kosova...

Përmbledhja ditore e rajonit

Apostolova: Kosova nuk është gati për vendimin e vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Korrigjimi i kufirit Kosovë-Serbi

Thaçi: Parlamenti Evropian konsideron korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit...