MENU
klinika
Takimi me liderët e Ballkanit

Vuçiç: Na presin bisedime të vështira me zyrtarët shqiptarë

Lufta 1998-1999

Sot dy dekada nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës

Sot bëhen 20 vite nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në 1998-1999,...

Thaçi flet për ‘The Guardian"

Thaçi: Këtë vit mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë

“Është ende e mundur që në vitin 2019, pavarësisht pengesave të rënda në muajt e fundit...

Gojkoviç "Deputetët në debat"

Kosova temë diskutimi në Kuvendin e Serbisë?

Çështja e Kosovës pritet shumë shpejt të jetë një temë diskutimi në Kuvendin e Serbisë....

Shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi?

Hahn: Mund të diskutohet nëse duan!

Teksa ndodhej në Washington javën e kaluar, komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat...

E përdhunuan serbët

Gruaja rikthehet pas 20 vitesh dhe bën rrëfimin prekës

Ajo është ndër të parat femra, e cila pranoi dhe rrëfeu publikisht dhunën seksuale të...

Kush ishte dhe ku strehohej?

Pas 16 vitesh në arrati, vdes gruaja e Millosheviç

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare, gruaja e ish-presidentit jugosllav Slobodan Millosheviç. Mirjana Markoviç vdiq...

Çfarë do të kërkojë?

Thaçi në Bruksel, takim me Hahn dhe presidentin Tusk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Bruksel, ku pritet të takojë Presidentin e...

Turizmi

Guidat e Ballkanit/ Operatorët e huaj duan të përfshijnë Kosovën

Që prej vitit 2011, kur prestigjiozja “New York Times” e përshiu Kosovën ndër 41 vendet...

Flet eksperti gjerman

“Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkel”

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën...

"Nuk do të fshihem"

Protesta në Beograd/ Vuçiç ‘hakmerret’ njësoj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç reagoi pas protestave kundër tij në Beograd. Vuçiç deklaroi se...

Nga Deutsche Welle

Simboli i eksodit të Kosovës: Nëna me foshnjen “e vdekur” në gji

Fotografia e nënës nga Kosova, me foshnjen në duar, e shkrepur në vitin 1999 zuri...