MENU
klinika
Ministria e Financave ende nuk...

Shumë marramendëse/ Sa do i kushtojnë zgjedhjet Kosovës?

Nis sot punën

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ hedh hapin e parë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot do të mbajë mbledhje për përgatitjet e zgjedhjeve të...

Deklarata

Befason Brnabiç: Koha të pajtohemi me shqiptarët!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zbutur tonet ndaj shqiptarëve, duke iu bërë thirrje për...

"S'është mirë të..."

Haradinaj “godet” ashpër dy partitë e mëdha në vend

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në Interaktiv të KTV-së ka theksuar se dy partitë politike...

Thaçi dekreton datën

Kosova në zgjedhje më 6 tetor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shpallur datën e zgjedhjeve të parakohshme. Thaçi vendosi që...

Me të njëjtën monedhë

“Sapo dolëm nga pylli”, gazetari provokon Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, por...

Pritet data e zgjedhjeve

Thaçi dekreton shpërndarjen e Kuvendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dekretoi ditën e sotme shpërndarjen e parlamentit të Kosovës, pak...

Haradinaj nderon Rugovën

“Sovraniteti i shtetit i panegociueshëm”

“Vizioni politik i presidentit Rugova përveç që është vlerë e patjetërsueshme, na shërben edhe si...

Kush është kandidatja favorite në Kosovë?

Për herë të parë një kryeministre shqiptare në krye të qeverisë

Për herë të parë në historinë shqiptare, Kosova mund të japë shembullin ku një grua...

Kërkesa për BE-në

Pacolli: Serbia dështon t’i ofrojë siguri udhëtarëve

Ministri në dorëheqje i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, përmes rrjetit...

Funksionet dhe vendimmarrjet

Qeveria në largim e Haradinajt në kaos

Qeveria në largim e Kosovës nuk i di ende kompetencat e saj pas dorëheqjes së...

Sfidë e fortë!

Kosova nis lobimin për anëtarësim në INTERPOL

Gjendja aktuale politike në vend, nuk është pengesë për realizimin e agjendës së institucioneve të...