MENU
Liberalizimi i vizave

PE voton sot liberalizimin e vizave për Kosovën

Dialogu Kosovë-Serbi

‘Kemi mosmarrëveshje me Thaçin për çështjen e kufijve’

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate dhe njëkohësisht zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka...

‘Thaçi po përdor çështjen e Luginës së Preshevës’

Korrigjimi i kufijve/ ‘Thaçi frikë nga Gjykata Speciale’

Shefi i Grupit Parlamentar si edhe nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se protestat...

Nis dialogu

KiE: Kosovës t’i hiqen viza

Komitetin për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme(LIBE), ka marrë në dorë tashmë çështjen...

Nga Shqiptar Oseku

Shkëmbim i territoreve është produkt i BE-së, jo i Thaçit

E vetmja që keni te drejtë është se Thaçit — si çdo pushtetari — nuk...

Lobimi serb

Anëtarësimi në INTERPOL/Serbët fushatë kundër Kosovës

Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviç, në një konferencë për media ditën e sotme, ka...

Dialogu Kosovë-Serbi

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së sotme të Qeverisë së Kosovës, në një...

Dialogu Kosovë-Serbi

Limaj: Opozita të drejtojë dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

‘Pa SHBA, Gjermani dhe Rusi nuk ka marrëveshje’

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, është takuar me senatorin amerikan Ron Johnson. Në këtë takim u...

Limaj do drejtojë ekipin negociues

Bisedimet me Serbinë/ Thaçi pro emërimit të ri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar sot vendimin e Qeverisë së Kosovës, që negociatat...

Rezoluta për bashkimin me Kosovën

Thaçi: ‘Lugina e Preshevës’, pjesë e dialogut me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim liderët politik...

Konflikti për kufirin

Thaçi: S’mund ta vizitoj Luginën, jam i dënuar nga Serbia

“Nuk mund të vizitojë Luginën e Preshevës, pasi jam i dënuar në mungesë nga Serbia”....