MENU
klinika
Përvjetori i gjenocidit në Srebenicë

Mesazhi i fshehtë i BE për Dodikun dhe Vuçiçin

Vuçiç po “lutet” për fitoren e Trump

Një mandat i dytë i manjatit do të ishte “makth” për Kosovën

Aleksandër Vuçiç, presidenti i Serbisë nuk ka aspak nevojë të shprehë preferencat e tij për...

Projekti kyç në Beograd

“Operacioni” i SHBA-së po ndan Serbinë nga Rusia

Dje, “Financial Times”ka publikuar një artikull në lidhje me prishjen e ndërtesës së vjetër të...

Rama takohet me Osmanin në SHBA

“Të punojmë bashkë që Kosova t’i bashkohet Shqipërisë…“

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila ndodhet në Washington në kuadër të...

Nuk do të ekstradohet në Hagë

Dritan Goxhaj fiton betejën edhe në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë vendosi rrëzimin e kërkesës së Prokurorisë së Apelit për ekstradimin e Dritan...

Merr fund “politika me 2 karrige”

Rusia e ka vendosur “me shpatulla pas muri” Serbinë

Politika e presidentit serb Aleksandër Vuçiç, e cila përfshin balancimin midis Lindjes dhe Perëndimit, uljes...

Do të ekstradohet apo jo në Hagë?

Gjykata e Lartë vendos për fatin e Dritan Goxhajt

Do të mbahet nesër seanca në Gjykatën e Lartë, për çështjen e ekstradimit për llogari...

Hungaria merr presidencën e BE

Pse 6 muajt e ardhshëm janë të rëndësishëm për Serbinë

“Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtarë për rrugën evropiane të Serbisë. Presim shumë gjëra të...

Katër vite vendimtare

Dy politikanet që do të merren me dialogun Kosovë-Serbi

Pas zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, Brukseli filloi të zgjedhë liderët e tij, kartat tashmë janë...

“Akt klasik agresioni”

Ushtria serbe marshon nëpër Prijedor pa lejen e Presidencës së Bosnjës

Pjesëtarë të Forcave të Armatosura të Serbisë kanë parakaluar të dielën në një paradë ceremoniale...

Cilat janë kushtet

Kur do të nisë shpërndarja e fondeve të para nga Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor?

Afati i fundit në të cilin vendet duhet t’i dorëzojnë Komisionit Evropian ‘Axhendat e Reformave’,...

Ideologjitë ekspansioniste të Rusisë dhe Serbisë

Ndikimi rus në Ballkan/ Kurti zbulon ‘skenarin’ e Vuçiç

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, përmes një video mesazhi dje ka uruar Partinë...