MENU
klinika
Fokus marrëveshjet bilaterale mes dy shteteve

Osmani vizitë në Islandë, pritet të takohet me homologen e saj

Gjashtë ‘pikat e nxehta’

Kurti tregon kushtet për formimin e Asociacionit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën e sotme në Kuvend ka treguar gjashtë kushtet...

"Nuk guxoj ta prezantoj të gjithë planin evropian!"

Kuvendi serb seancë të posaçme për Kosovën, fjalimi i Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha gjatë seancës së posaçme të Kuvendit serb se qëllimi...

Çfarë është në rendin e ditës?

Kuvendi i Serbisë diskuton sot për Kosovën

Në Kuvendin e Serbisë, më 2 shkurt, do të mbahet seanca e posaçme parlamentare për...

"Beogradi, dashnore e tradhtuar nga Rusia"

“Kosova ishte Serbi”/ Pendohet presidenti kroat: Më keqkuptuan!

Presidenti kroat Zoran Millanoviç, është përpjekur sot të sqarojë deklaratën e dhënë prej tij pak...

Flet për median franceze

Kurti: Presioni duhet të bëhet mbi Beogradin

Me presionin në rritje nga aleatët e SHBA-së dhe evropianëve për të arritur një marrëveshje...

“Mua më duhet mbi të gjitha të...”

Albin Kurti: Asociacioni njëetnik nuk është i mundshëm

“Asociacion njëetnik në Kosovën me Kushtetutë shumetnike nuk është e mundshme”, tha kryeministri i Kosovës,...

Flet bashkëpunëtori i drejtësisë në Serbi

“5 mln euro vetëm për të hequr qafe Vuçiç”

Srgjan Laliç, bashkëpunëtor i akuzuar tha dje para Gjykatës Speciale në Beograd se Veljko Belivuk...

"Ne marrim Kievin, serbët Kosovën"

Deklarata bombë/ Ekstremisti rus kërcënon hapur Kosovën

Themeluesi dhe lideri i lëvizjes “Rilindja ruso-serbe”, Andrej Rodinov ka kërcënuar Kosovën dhe Ukrainën. “Next...

"Edhe vetë Vuçiç është i vetëdijshëm"

Eksperti britanik: Pavarësia e Kosovës është realitet

Eksperti britanik për marrëdhënie ndërkombëtare Daniel Smith ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,...

"Është obligim i Prishtinës, u dakordësua në Bruksel"

Lista Serbe kërkon që Asociacioni të ketë kompetenca ekzekutive

“Asociacioni i Komunave me shumicë serbe është një institucion i nevojshëm për mbijetesën e popullit...

Ambasadori Hovenier flet qartë

“SHBA nuk mbështet marrëveshje që kërcënon sovranitetin e Kosovës!”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, në një deklarim për...