MENU
klinika
Sulmi ne Banjskë

Nis seanca e Këshillit të Sigurisë në OKB, Osmani përballet me Vuçiç në Nju Jork

Goditja e madhe që mund të marrë Beogradi në 16 maj

Serbia nis një ‘luftë’ të ashpër me ndërkombëtarët

“Lufta diplomatike e Beogradit është ditë e natë”, tha së fundmi presidenti serb Aleksandër Vuçiç,...

Bojkotimi i votimeve në veri të Kosovës

SHBA shpreh keqardhje për dështimin e procesit nga Lista Serbe

Ambasada amerikane në Kosovë, ka shprehur keqardhje të dielën për vendimin e Listës Serbe dhe...

"Janë të padrejta..."

Qeveria e Kosovës i kërkon BE heqjen e masave

Qeveria e Kosovës i ka bërë thirrje të hënën Bashkimit Evropian (BE) që t’i heqë...

Presidenti serb: Do vazhdojmë të luftojmë…

Osmani dhe Vuçiç përballen në Këshillin e Sigurimit të OKB!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do ta përfaqësojë Kosovën të hënën në Këshillin e Sigurimit,...

Serbët bojkotuan referendumin për largimin e kryetarëve shqiptarë

Kosova bën përgjegjës Beogradin për dështimin e votimeve në veri

Nisma për largimin e kryetarëve shqiptarë të komunave në veri të Kosovës dështoi pasi nuk...

"Prej kohësh, ai po kërcënon..."

U shkarkua nga detyra e kryetarit, Shqiprim Arifi akuza ndaj Vuçiç

Shqiprim Arifi, kryetari i shkarkuar i komunës së Preshevës, e cilëson të dhunshëm shkarkimin e...

Interesim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në procesin e votimit

Shkarkimi i kryetarëve në veri të Kosovës/ Vota me “pikatore”!

“Demokracia në Veprim”, ka thënë se ka pasur interesim minimal të qytetarëve deri më tash...

Shkarkimi i kryetarëve

Sot votohet në katër komunat në veri të Kosovës

Qytetarët në katër komunat në veri të Kosovës, do të votojnë sot nëse duan t’i...

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Europës

Albin Kurti në Berlin më 25 prill, zbardhet axhenda

Kryeministri i Kosovë s Albin Kurti do të vizitojë më 25 prill Berlinin. Gazetari gjerman ...

Përfundon takimi me Vuçiç

O’Brien nga Beogradi: Shpresojmë të themelohet Asociacioni

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien, tha se Kosova ka premtuar...

Inskenohet “pushtimi i Serbisë”

Vuçiç bën prova lufte në kufi me Kosovën

Serbia ka bërë prova gjenerale për luftë, në një periudhë tensionesh të larta me Kosovën....