MENU
klinika
Diskutimi për Asociacionin

Avdullah Hoti: Kushtet e Kurtit, të parëndësishme!

Përfundon takimi me Kurtin

Erdogan: E mbështesim anëtarësimin e Kosovës në KiE, BE dhe NATO

Ka përfunduar takimi mes Presidentit të Turqisë Recep Tajip Erdogan dhe kryeministrti Albin Kurti të...

Debate të ashpra me opozitën serbe

Vuçiç shkon në Kuvend me foton e Kurtit me vete!

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasur debate të nxehta mbi çështjen e Kosovës...

Momenti që nuk u pa...

Deputeti serb shikon serialin në telefon teksa kolegët “rrihen”

Ditën e djeshme parlamenti serb u përfshi nga kaosi, teksa presidenti Aleksandër Vuçiç po mbante...

Vuçiç zbulon detaje

Pika 4 e propozimit franko-gjerman ‘po trondit’ Serbinë

Presidenti Aleksandër Vuçiç, në një fjalim në seancën e Kuvendit, ka zbuluar para deputetëve se...

Apeli i Bashkimit Evropian

“Kosova të formojë Asociacionin”

Bashkimi Evropian ka përsëritur kërkesën e tij që Kosova ta formojë Asociacionin e komunave me...

"Po shet Kosovën për karrigen"

Protestë në Serbi, opozita: Vuçiç, je tradhtar!

Pas tensioneve në seancë, e djathta opozitare në Serbi protestoi kundër vendimit të presidentit Vuçiç...

Sherri në parlamentin serb,

Kamberi: Vuçiç ka frikë të thotë të vërtetën

Sherri që përshkallëzoi në përleshje fizike mes deputetëve në parlamentin e Serbisë një ditë më...

Nga 6 pikat e Kurtit për Asociacionin te qëndrimet e opozitës

Debatet dhe përplasjet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës të enjten ishte arenë e përplasjeve verbale ndërmjet kryeministrit të vendit, Albin...

Ish-ministri serb i Mbrojtjes

“Kosovën e kemi humbur me nënshkrimin e kapitullimit në vitin 1999”

Ish-ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Dragan Shutanovac, tha sot se Serbia në Kosovë ka një...

Vranë të riun nga Kukësi

Lihet në burg “Kobra” dhe 5 persona të tjerë

Fiks një muaj pasi ndodhi krimi i rëndë i vrasjes së një djali nga Kukësi...

"Kush i jep vetes të drejtën të flasë"

Brnabiç kapet me ish-presidentin serb: Ti ike në Rumani kur…

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, i ka kujtuar publikut se Boris Tadiç, si president i...