MENU
klinika
“Një Viktor Orban i dytë po pret te dera e BE”

Die Welt sulmon Vuçiçin: Shtyp kritikët!

Stoltenberg i prerë: Forcat tona janë aty...

“Të shmanget retorika që përshkallëzon konfliktin!”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar këtë të hënë situatën e tensioneve...

Ekspertja amerikane: Ja strategjia e Moskës

“Rusia me plan të përshkallëzimit të konfliktit Kosovë-Serbi”

Situata në veri të Kosovës, për dallim nga herët tjera, është më serioze dhe mund...

Kurti: Kosova është vendi i fundit

“Do të dorëzojmë aplikimin për anëtarësim në BE”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se gjatë kësaj jave, autoritetet do të dorëzojnë aplikimin...

Beograd

Protestë në mbështetje të serbëve të Kosovës

Qindra njerëz janë mbledhur të hënën në Beograd, për të protestuar “si shenjë mbështetjeje për...

Sulmet ndaj policisë dhe EULEX në veri

Kush janë personat që fshihen prapa maskave?

Persona të armatosur me maska sulmuan me armë policët dhe zyrtarët e EULEX-it në veri...

DW: Josep Borrell-it i lexohej zhgënjimi në fytyrë

BE humbet durimin me Kosovën dhe Serbinë

Përveç luftës së Rusisë në Ukrainë, BE-ja sërish shqyrtoi edhe tensionet e rrezikshme së fundi...

Josep Borrell mbi tensionet në veri

“BE i gatshëm të shtojë trupat e EULEX-it në Kosovë”

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të hënën në mbrëmje...

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë

Tensionet në Veri/ “Kërkesa e Serbisë e papranueshme”

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock tha të dielën se kërkesa e Serbisë për dërgimin...

Çfarë u diskutua?

Tensionet në Veri, Presidentja e Kosovës takohet me Escobar

Pas takimit që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pati me të dërguarin amerikan për Ballkanin...

Situata e tensionuar në veri

Vuçiç: Do të kërkojmë vendosjen e trupave në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri të ditur se pas seancës së 15 dhjetorit, Qeveria...

"Serbia e di që nuk duhet të..."

BBC: Në Kosovë s’ka rrezik të ndodhë gjë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është takuar me Këshillin e Sigurisë Kombëtare, ndërsa tensionet në Kosovë...