MENU
klinika
Tërheqja e efektivëve në veri të Kosovës

Kurti: Po zbatojmë me seriozitet marrëveshjen e Bratisllavës!

Vuçiç për sanksionet e SHBA ndaj Vulin

“Një problem serioz dhe kjo nuk përfundon brenda natës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se sanksionet amerikane ndaj kreut të Agjencisë për...

Ja çfarë deklaroi!

Papa Françesku vizitë në Kosovë?

Papa Françesku gjatë një vizite në Lisbonë të Portugalisë, ka paralajmëruar se do të zhvillojë...

Grupi i punës ka 1 muaj kohë për hartimin e dokumentit

Kosova nis punën për mbajtjen e zgjedhjeve në Veri!

Qeveria e Kosovës ka nisur punën për sigurimin e bazës ligjore për zhvillimin e zgjedhjeve...

"U ra dakord te mbyllej Gjykata Speciale dhe..."

Grenell zbulon arsyen që çoi në burgosjen e Thaçit në Hagë

Ish-i dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës Trump, në një...

U arrestuan për trazirat në veri!

Vendimi: Dy serbëve u ndalohet hyrja për 3 vjet në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë ua ka ndaluar hyrjen për tre vjet në Kosovë dy serbëve...

Si do të realizohet largimi i kryetarëve në veri

“Premtimi” ndaj BE e SHBA, Kosova nis nga puna

Pas “premtimit” që iu bëri ndërkombëtarëve, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur procedurat për...

Vizita në kampin e Bondsteel

Osmani: Prezenca e ushtrisë amerikane, garanci e sigurisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot kampin në Bondsteel. Ajo ka marrë pjesë...

Mungon vullneti i Prishtinës

Vuçeviç: Nuk ka deeskalim të situatës në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes  së Serbisë, Millosh Vuçeviç këtë të enjte ka deklaruar se nuk ka...

3 gusht 2015

Tetë vjet nga miratimi i Gjykatës Speciale

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, tetë vjet më parë, pikërisht më 3 gusht 2015 kanë...

Kufijtë e Kosovës "mollë sherri"

Hoveniervbën me “dhimbje koke” Beogradin

“Epokës së artë”, ku Serbia dukej se ishte pozicionuar gjithë rehati si “e përkëdhelura” e...