MENU
klinika
"Ende shumë probleme të pazgjidhura Kosovë-Serbi"

Albin Kurti: Shengeni Ballkanik, i parakohshëm

Një i plagosur

Sherr masiv në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë

Policia e Kosovës njofton se një përleshje fizike ka ndodhur sot në Ministrinë e Tregtisë...

"Do të ketë dhe shumë të tjera"

Daçiç: Gana tërheq njohjen e Kosovës

Ministri i Jshtëm serb, Ivica Daçiç tha se Gana po tërheq njohjen e Kosovës. “Gana...

"Do kërkoj mbështetje për Mini-shengenin"

Vuçiç në Francë, takim ‘kokë më kokë’ me Macron

Ashtu sikurse paralajmëroi një ditë më parë në konferencën për shtyp të mbajtur në Ohër...

Thaçi në Paris

Franca-rol vendimtar në marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se Franca mund të luajë rol kyç në...

"Vuçiç nuk e konfirmon marrëveshjen"

Osmani: Ramë dakort me Serbinë për kufirin Llojan-Miratoc

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, pas darkës joformale të liderëve të vendeve të rajonit...

"Nuk i nënshtrohemi shtetit serb"

Haradinaj porosi Kurtit: Taksa të mbetet deri në njohje

Pikërisht sot një vit më parë, Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

A duhet lista “Srpska” me qenë pjesë e Qeverisë Kurti?

1. Retorika e fundit serbe, rreth gatishmërisë për “t’u risakrifikuar, në altarin e “djepit, dhe...

Vuçiç i përgjigjet paralajmërimit amerikan

Pse po e armatosim Serbinë dhe a do marrim S-400 nga Rusia?

Pavarësisht sanksineve që Amerika paralajmëroi për Serbinë nëse do të vijonte të blinte raketa kundër...

Samiti i Ohrit

Thaçi mungoi në samit, Rama: Kosova u vetëpërjashtua

Gjatë fjalës së tij në samitin e Ohrit, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për...

"Mini-Shengeni"

Vuçiç: Nga kjo marrëveshje do të kursejmë rreth 260 milion dollarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se marrëveshja e ‘Mini-shengenit” është shumë e rëndësishme...

"Do të votohet në ambasada"

Albin Kurti: Diasporën do ta sjellim brenda shtetit

Fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, ka premtuar se diasporën do ta integrojnë brenda shtetit të...