MENU
klinika
"Kjo është njohje de facto”

Kurti: Serbia ka pranuar të trajtoj Kosovën si anëtare të barabartë

Raporti i DASH për Serbinë

“Qeveria e Vuçiç glorifikon kriminelët e luftës”

Në Qeverinë e Serbisë ka shumë akuza për korrupsion, por ato nuk janë hetuar. Policia...

Takimi i Ohrit

Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti raporton sot në Kuvendin e Kosovës për takimin e Ohrit...

Bën kërkesën e veçantë BE-së

Marrëveshja e Ohrit/ Presidentja Osmani hedh akuzat ndaj Serbisë

4 ditë pas takimit te Ohrit dhe marrëveshjes së arritur, vendosi të flasë edhe presidentja...

Shmanget tragjedia në Kosovë

Dy avionë me 300 persona rrezikuan përplasjen!

300 pasagjerë rrezikuan jetët e tyre në hapësirën ajrore të Kosovës, më datën 24 shkurt...

'Kemi biseduar para dhe pas takimit'

Osmani: Kurtit i janë propozuar versione të tmerrshme në Ohër

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar se ka pasur takime të vazhdueshme me kryeministrin...

Takimi i Ohrit

Marrëveshja e panënshkruar, Kurti “kapet” me ndërkombëtarët

ryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të dëshmohet tani për...

Çështja në axhendë

Liberalizimi i vizave për Kosovën, nesër votohet në LIBE

Këshilli i Ministrave të BE-së më 9 mars kishte miratuar në lexim të parë lëvizjen...

Takimi i Ohrit

BE-SHBA kërkojnë zbatimin e marrëveshjes

Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, tha se zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi,...

Policia në ndjekje të autorit

Sulmohet fizikisht një efektiv në pikën kufitare të Jarinjës

Një efektiv policie është sulmuar fizikisht në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë të Kosovës....

“Ushtarët e NATO-s në Kosovë janë vendimtarë në…”

Stoltenberg: Të zbatohet plotësisht marrëveshja e Ohrit

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përshëndeti marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve nga Ohri...

Ja pse e shkarkuan

Eksperti nga Kosova: Vlora Hyseni konsiderohej si njeriu i Thaçit

Bedri Elezi, ekspert sigurie në Kosovë, thotë se Vlora Hyseni është larguar nga Agjencia e...