MENU
klinika
Letra e Biden

Vuçiç mbledhje urgjente me Këshillin Kombëtar të Sigurisë

Muajt e ardhshëm

Ish-ambasadori amerikan: Serbia do të përballet me presion…

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, William Montgomery thotë se nuk duhet të jetë surprizë që presidenti...

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi, Veseli, Selimi dhe Krasniqi të enjten në seancën e tretë…

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi,...

"Serbia është shtet"

Ministri serb: Nuk na duhet njohja e Kosovës

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Nikola Selakoviq, ka thënë se nuk është befasuar nga...

"Na duhet instrumente fianaciare..."

Hoti: Marrëveshja me SHBA do të ndikojnë në rritjen ekonomike

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka zhvilluar një mëngjes pune me bizneset, të cilat i...

Çfarë shkruan gazeta britanike për Kurtin dhe Osmanin?

The Guardian: Votuesit duan liderë të pakorruptuar

“The Guardian” i ka kushtuar një shkrim kreut të LVV-së, Albin Kurtit dhe u.d të...

"Edhe pse s’ke me kë të bësh!"

Albin Kurti: S’kemi nevojë për kurrfarë koalicioni

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët ku ka...

Ish-diplomati serb e analizon letrën e Bidenit

“Ai s’ka ndryshuar, po kërkon maksimumin për shqiptarët”

Urimi i pazakontë i presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, dërguar presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me...

"Sapo Këshilli i BE të marrë një vendim..."

Drejt përfundimit mandati/ Çfarë e pret Miroslav Lajçak?

Procedura për zgjatjen e mandatit të Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për dialogun midis Kosovës...

Jo, ja çfarë kërkonte Trump një vit më parë

A është hera e parë që një president amerikan kërkon njohjen e Kosovës?

Ditën e sotme u bë publik lajmi se presidenti serb Aleksandër Vuçiç mori një letër...

Marrëveshja e 4 shtatorit, vetëm fillimi i një etape të re

Hoti: Kosova prioritet në agjendën e SHBA!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës së Presidentit të ri të SHBA,...

Kosova ka me numrin më të vogël të grave të punësuara në Rajon

Gratë punëkërkuese në Kosovë, më të shkolluara se burrat

Linda Gashi, 24-vjeçare, e diplomuar në Fakultetin Juridik, prej dy vjetësh është në kërkim të...