MENU
klinika
Pandemia e Covid 19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti: Përballja “është mision kombëtar”

Hoti del kundër Ramës

“Nuk e përkrah nismën e mini shengenit ballkanik”

I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka thënë se edhe në samitin virtual të partneritetit...

Flet eskperti i huaj

“Kosova e Serbia ta harrojnë anëtarësimin!”

Njëri nga ekspertët më të njohur për politikat e zgjerimit të Bashkimit Evropian profesori nga...

Edhe pse në luftë...

Si e festonte UÇK-ja Kurban Bajramin në vitin 1999!

Ndonëse ishte kohë lufte, kjo nuk e pengonte UÇK-në që të festonte festën e Kurban...

Thaçi apel besimtarëve myslimanë

“E kemi kaluar gjithherë bashkë, kësaj here distancë”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar me një apel besimtarëve myslimanë duke iu...

"I ndihmojmë heronjtë e vijës së parë"

Hoti urim për Kurban Bajram: Festoni në shtëpitë tuaja!

Kryeministri Avdullah Hoti ka uruar besimtarët myslimanë në Kosovë për Kurban Bajram. Ai shpreson që...

Cili është më i përshtatshmi?!

Kosova me tre skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor

Mësimi në distancë, mësimi nga platforma të ndryshme, por edhe mësimi i kombinuar, janë disa...

Dialogu Kosovë-Serbi

BE: Marrëveshja, pas pajtimit për të gjitha çështjet

Bashkimi Evropian tha se marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të arrihet pasi të gjitha...

Tërnava: Situata që po mbretëron në Kosovë...

“Nuk falet namazi i Bajramit, pezullohen ritet për 10 ditë”

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka njoftuar se nesër nuk do të falet Namazi i...

Situatë alarmante në Kosovë

16 viktima dhe 258 raste të reja infeksioni!

Në Kosovë situata e pandemisë vazhdon të jetë tepër shqetësuese. Sipas autoriteteve shëndetësore, gjatë 24 orëve të fundit...

Deklarata

Marrëveshje përfundimtare? Hoti befason Vuçiç

“-Në Bruksel ka filluar nënshkrimi i marrëveshjes përfundimtare për çështjen Kosovë-Serbi.” Ka qenë kjo deklaratë...

Dialogu Kosovë-Serbi

Hyseni dhe Gjuriç takohen sot në Bruksel

Pritet që të mbahet sot takimi i radhës në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, në...