MENU
klinika
Fushata/ "43 njohje vetëm me njohjet e mia"

Pacolli: Nëse do udhëhiqja, Kosova do fitonte më shumë!

Bashkimi i Gjermanisë

“Jemi me fat që…”, Haradinaj i shkruan kancelares Merkel

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i ka dërguar një letër urimi kancelares gjermane, Angela Merkel,...

Haradinaj flet për “Zërin e Amerikës”

“Nuk fshihem pas SHBA-së, kur bëj punë të liga”

Me gjashtë tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Gjithsej 25 subjekte politike të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Krimin e zvogëlon “policia e brendshme” e vetëkontrollit

1. Vetëkontrolli si një “polic i brendshëm” emancipues, sot në kohën e postmodernitetit është bërë...

"Kujtojmë atë buzëqeshje të pafajshme"

Ish-kryeministri kujton vdekjen e nipit, mesazhi prekës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar nipin e tij në...

Kosovë

Nga presidenti deri te ministrat, sa do të jenë pagat me ligjin e ri

Në fillimi të këtij viti, saktësisht më 2 shkurt, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligji...

Ja çfarë pritet të ndodhë

‘Reuters’ shkruan për zgjedhjet në Kosovë

Votuesit në Kosovë do të zgjedhin një parlament të ri të dielën, në zgjedhje të...

Zbulon porosinë e marrë nga presidenti francez

Daçiç zbulon planin e Macronit për çështjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç ka zbuluar porosinë e marrë nga...

Cakaj në OKB

“Kosova të anëtarësohet në OKB dhe të njihet nga të gjitha vendet”

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj është takuar me Nën-Sekretaren...

"Kur ne kishim nevojë, ju hapët shtëpinë"

Kosova ndihmon Shqipërinë pas tërmetit

Kosova ka shprehur solidaritetin dhe gatishmërinë për të ndihmuar banorët e prekur nga tërmeti i...

Zgjedhjet në Kosovë

Shpenzimet e fushatës/ Rreth një milion euro u lejohet partive

Rreth një milion euro është shuma që iu lejohet subjekteve politike që garojnë në zgjedhjet...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Politikbërja kosovare, dhe “McDonald-si” amerikan

1. Që në fillim më duhet ta sqarojë kontekstin e këtij titulli i cili në...