MENU
klinika
Hoti dhe Vuçiç sërish përballë virtualisht

Pas ‘ultimatumeve’, nesër rifillon zyrtarisht dialogu Kosovë- Serbi

Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë? Hoti: Nuk do të hezitoj!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të...

Pandemia shtyn afatin

Zgjatet misioni i EULEX-it në Kosovë për një vit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian Josep Borrell, janë pajtuar për...

Ish-diplomatja për DW: Në Srebrenicë Evropa dështoi

“Njësi serbe vranë atje mbi 8.000 djem dhe burra muslimanë”

“Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila...

Nga Blerim Latifi

Kujtimi për Srebrenicën duhet t’i përplaset fytyrës Serbisë

Nga Blerim Latifi Kryeministri paska kërkuar që sot në orën 13:00, të mbajmë një minutë...

“Jeta e tij s’ishte e lehtë"

Gazetari jep lajmin e hidhur për babain: Viktimë e COVID-it

Babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala ka humbur betejën me koronavirus, teksa ishte...

“Shifrat e fundit janë tmerruese”

Kreu i Shërbimit Spitalor flet për situatën: Nëse vazhdohet kështu…

Rritje e frikshme e rasteve te reja me koronavirus ne Kosove. Vetem dje janë konfirmuar...

Bedri Islami/ Dëshmia në Hagë

Aktakuza/ Tre qëndrime ndaj çështjes Thaçi

Bedri Islami Pas tronditjes së parë dhe qëndrimeve më shumë emocionale, çka ishte e natyrshme...

Deputetja e PDK-së zbulon prapaskenat

Sherri në Kuvendin e Kosovës me Vjosa Osmanin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka...

Bën thirrje për bashkërendim me evropianët

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të...

Çfarë thotë këshilltari i kryeministrit të Kosovës

Macron vendos afate për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Valon Murtezaj, këshilltari për politikë të jashtme i kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë që presidenti...

Mesazhi i tij i parë

Infektohet me koronavirus Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Mustafa...