MENU
klinika
Zgjedhjet e 14 shkurtit

Haradinaj: Numri 135 është Forca e Kosovës

Daka apel partive politike

“Zgjedhjet organizohen sipas Kushtetutës, respektojeni ligjin”

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor të Kosovës, Valdete Daka, gjatë tërheqjes së shortit për renditjen...

Vendosja e lidhjeve diplomatike përmes Zoom

Mediat izraelite japin “detajet e marrëveshjes”, Kosovë-Izrael

Izraeli dhe Kosova pritet të krijojnë marrëdhënie të plota diplomatike të hënën për herë të...

Njoftimi i ministrit të Shëndetësisë

“Gjatë shkurtit mbërrin vaksina në Kosovë”

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë të hënën se vaksinat kundër koronavirusit...

Deklarata e Haradinajt

“UÇK janë e gjithë Kosova,s’e kam lëshuar asnjëherë zonën e luftimeve”

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj  ka reaguar në lidhje me UÇK-në...

Reagon Vuçiç

Vizita e Osmanit dhe Kurtit në veri të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka komentuar ngjarjet e fundit politike në Kosovë për shkak të...

Bashkimi me Shqipërinë?

Raportuesja për Kosovën në PE: Nuk është një alternativë e duhur!

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shprehur qëndrimin e saj kundër...

Detaje nga intervistimi dy ditor

Për çfarë u pyet në Hagë komandant Adem Shehu?

Prokurorët specialë të Hagës, pas ngritjes të aktakuzës ndaj kupolës drejtuese të shtabit të UCK-s,...

Albin ​Kurti nuk heq dorë

Lista e Vetëvendosjes me 110 kandidatë në zgjedhje

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se lista e LVV-së për...

Kosnett: Unë e di këtë sepse...

“Shkëmbimi i territoreve s’ka qenë dhe s’do të jetë kurrë…”

Kosnett tha se ndryshimi i kufijve dhe shkëmbimi i territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk...

Marrëveshja në SHBA ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Kur do të nis ndërtimi i “Autostradës së Paqes”?

Autostrada Prishtinë – Merdare, e njohur ndryshe edhe si “Autostrada e Paqes” do të fillojë...

Çfarë shkruan gazeta izraelite?

A po përpiqet Vuçiç të ndalojë njohjen e Kosovës nga Izraeli?

E përditshmja izraelite, ‘The Jerusalem Post’ ka konfirmuar se të hënën Kosova dhe Izraeli do...