MENU
klinika
Kosovë

Pandemia mund t’i “falimentojë” këto biznese

Përplasjet me Thaçin

Kurti denoncon “skenarin antikushtetues”

Letra të shumta në adresë të shteteve të ndryshme, eurodeputetëve dhe mekanizmave që janë të...

Sa ka shkuar numri i të prekurve?

Në Kosovë konfirmohen 14 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka njoftuar se të dielën janë konfirmuar 14...

”Kosova fitoi një betejë, por jo luftën"

Mikrobiologu: Virusi nuk do zhduket, pritet një valë tjetër…

Kosova mund të ketë fituar një betejë më koronavirusin e ri, mirëpo si çdo shtet...

"Të mos e humbim ndeshjen në 10 minutat e fundit"

Kurti thirrje qytetarëve të respektojnë masat

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, u ka bërë thirrje që të respektojnë masat dhe rekomandime...

Ish-Sekretarja e Shtetit: Fatkeqësisht, tani ka pyetje…

“SHBA nuk po ndihmojnë në çështjen Kosovë-Serbi”

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke...

Ministria e Financave: Nevojiten 700 mln euro

Kosova nis përgatitjet për rimëkëmbjen ekonomike

Ministria e Financave dhe Transfereve ka filluar përgatitjen e planit për pakon e rimëkëmbjes ekonomike....

Më e ashpra mes UÇK-së dhe pushtuesve serbë

Kosova shënon sot 22 vite nga beteja e Llapushnikut

22 vite më parë në Llapushnik të Drenasit u zhvillua beteja e ashpër ndërmjet forcave...

Kosovë

8 rastet me koronavirus nga një klinikë private

8 rastet e së shtunës me koronavirus, nga një klinikë private gjinekologjike në Prishtinë. Të...

Kush do të jetë fajtor për të?

Vuçiç e pranon: Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj

Ende mjegull në dialogun Kosovë- Serbi, tensione politike, ndërhyrje nga SHBA- BE si dhe një...

Çun Lajçi

U pafshim në zgjedhje Albin!

T’kam dashtë jo ma pak se Ibrahimin, jo ma pak se Ramushin, edhe pse me...

Ambasadori rus në Serbi

“Zgjidhja për Kosovën, me një rezolutë të re të OKB-së”

Ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko, ka deklaruar se një zgjidhje përfundimtare për Kosovën duhet...