MENU
klinika
“Kishim kohë pa u parë”

Kurti flet pas takimit: Rama nuk është për shkëmbim territorial

Nga VOA

“Koalicioni me Vetëvendosjen, partneritet mes të barabartëve”

Kandidatja për postin e kryeministrit nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, tha në një...

Ministri të veçanta Kosovë-Shqipëri?

“Albin Kurti gati të pranojë propozimet e kryeministrit Rama”

Ditë më parë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se në takimin me kryetarin...

Çfarë lajmëron Borisov?

Armatoset Serbia/ 600 mln dollarë pajisje nga Rusia

Serbia porosit blerjen e pajisje ushtarake me vlerë 600 milion dollarë nga Rusia Zëvendëskryeministri rus...

"Shqetësimi im është legjitim"

Rama paralajmëroi padi, reagon Haradinaj

Teksa u tregua i rezervuar për t’i dhënë një përgjigje kryeministrit Rama, duke thënë se...

Deklarata e sekretarit të OSBE-së

“Zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi, jetike për rajonin”

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, deklaroi se zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi është jetike...

Deklarata e Listës serbe

“Nuk është prioriteti ynë të jemi pjesë e qeverisë së re të Kosovës”

Nënkryetari i Listës Serbe është shprehur se nuk është prioritet që kjo listë të përfshihet...

Rihapet dosja

Historia e aktivistit të VV, nga arrestimi deri te vdekja

Ishte mesnata e pesë gushit të vitit 2016. Në ato momente një motorr, në të...

Ankthi i zgjedhjeve

Fillon numërimi i votave, kur pritet të dal rezultati final?

Sot pasdite në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka filluar procesi i numërimit të votave...

Çështje e Kosovës dhe Serbisë

Kufijtë/ Palmer: E paqartë si do të sillet Albin Kurti?

Mathew Palmer tha gjatë një seance dëgjimi në senatin amerikan tha se u takon Kosovës...

Deklarata e Mimoza Kusari-Lila

Në zgjedhje të reja? Nëse s’ka marrëveshje…

Kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaroi se në rast se...

Prioritet kombëtar i Serbisë

Zgjidhje me Kosovën. Për çfarë e ka fjalën Daçiç?

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha se arritja e një zgjidhjeje politike për...