MENU
klinika
Skema që propozon Grenell për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi koordinim me Hotin për bisedimet në SHBA

"Një mini-zonë ekonomike mes dy shteteve"

SHBA-ja ka në plan për Kosovën dhe Serbinë

Emisari i presidentit të SHBA-së Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, tha se administrata...

Nga Valon Murati

Ta heqim Serbinë nga Kosova apo të mbetet Serbia në Kosovë?

Shumë marrëveshje e gjysmë marrëveshje mund të vijnë e të nënshkruhen. Të gjitha do të...

Debat në Kuvendin e Kosovës

VV paralajmëron mocion mosbesimi për qeverinë, PDK e refuzon

Kuvendi i Kosovës është përfshirë në një debat të gjerë lidhur me krijimin e qeverisë...

Vlerësimi i profesorit Serwer

“Nuk është e mundur një marrëveshje për territorin e Kosovës”

Partia progresiste serbe dhe lideri i saj Aleksander Vuçiç kanë realizuar fitore të bindshme në...

E konfirmon Kosnett

Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, jo qëllim i Trump

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka sqaruar deklaratat në lidhje me faktin nëse SHBA-të...

Heqja e reciprocitetit dhe dialogu me Serbinë

Kryeministri Hoti sot në interpelancë para Kuvendit

Kryeministri i Kosovës Avdulla Hoti është thirrur sot në një interpelancë për heqjen e reciprocitetit...

Takimi në Shtëpinë e Bardhë

Thaçi: Do jetë i vështirë, por arrijmë më tepër sesa presin skeptikët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka premtuar se në takimin me Serbinë në Shtëpinë e...

Pritet konfirmimi

Rëndohet bilanci, ndërrojnë jetë edhe dy pacientë në Kosovë

Klinika e Pulmologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot në orët...

Deklarata e kryeministrit Hoti

Dialogu Kosovë-Serbi rifillon më 27 qershor në Uashington

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se dialogu me Serbinë rifillon zyrtarisht në Shtëpinë...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Nuk “fituan” shqiptarët e Luginës, po mund të “humbin” serbët e Kosovës!

1. Komoditeti i fitores absolute populiste e Aleksandër Vuçiqit, përkundër bojkotit të opozitës, në fakt...

Ndërron jetë 70-vjeçari

Shkon në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 37 numri i të vdekurve me koronavirus në Kosovë. Lajmi bëhet i...