MENU
klinika
Vuçiç braktisi takimin: Kosova është pjesë e Serbisë

Përplasje me Osmanin për çështjen e kufijve

Samiti në Slloveni

Tensione mes Vjosa Osmanit dhe Aleksandar Vuçiçit, presidentja…

Raportohet për tensione dhe debate mes presidentes së Kosovës Vjosa Osmani dhe homologut serb Aleksandar...

Njohja “de jure” e Kosovës nga Serbia

“Kurti duhet ta gjejë trimërinë për ta nënshkruar një marrëveshje…”

Publicisti Muhamet Mavraj, tha se shpreson që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ta gjejë trimërinë...

Stërvitja më e madhe amerikane

“Defender-Europe 21” nis nga sot edhe në Kosovë

Forca e Sigurisë së Kosovës me 330 ushtarë, do të jetë pjesë e stërvitjes “Defender-Europe...

Ende nuk i ka mbushur 40 vjeç

Presidentja e Kosovës feston sot ditëlindjen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani feston sot ditëlindjen e saj t ë 39-të. Ajo është...

Në rend dite Programi i Qeverisë Kurti

Kuvendi i Kosovës mblidhet sot seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme, ndërsa në rend dite...

Ku do përqëndrohet biseda?

Sot Merkel bisedon me Kurtin

Kancelarja Merkel do të komunikojë të hënën, pra sot, me kryeministrin e Kosovës, Kurti, për...

"I mundur vetëm nën mandatin e KB"

Vuçiç deklaroi se është kundër ndryshimit të kufijve, por…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç së fundmi ka deklaruar se është kundër ndryshimit të kufijve,...

Zgjidhja e konfliktit Serbi-Kosovë

Rruga kryesore për të dalë nga “moçali” ballkanik

Nga Edward P.Joseph, Wilson Center Pse edhe pas 20 viteve nga lufta e fundit, Ballkani...

Reagon Kimete Berisha

Kurti publikon fotografinë e Ukshin Hotit, me uniformë të Jugosllavisë

Opinionistja Kimete Berisha ka reaguar pasi që kryeministri Albin Kurti ka përkujtuar Ukshin Hotin si...

Lufta në Gaza

Kosova rreshtohet përkrah Izraelit: Ka të drejtë të mbrohet!

Konflikti mes Izraelit dhe autoriteteve të Palestinës, përkatësisht Hamasit që prej disa ditësh është përshkallëzuar,...

Takohet për herë të parë me Vuçiç

Albin Kurti më 18 maj në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të vizitojë sërish Brukselin javën e ardhshme, Mediat kosovare...