MENU
klinika
Pas dy muajsh negociata

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, sot votohet për Qeverinë ‘Kurti’

Çfarë posti kërkon?

Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare

Gjendja që po dukej se po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit...

Emrat

LDK/ Zbardhen ministritë në qeverinë e re të Kosovës

Mediat në Prishtinë kanë zbuluar emrat e parë që po lakohen për postet e ministrive...

Asnjë votë kundër, asnjë abstenim

Këshilli i Përgjithshëm i LDK aprovoi Marrëveshjen me VV

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ratifikuar marrëveshjen me Lëvizjen Vetëvendosje, me...

"Ju bëjmë ftesë të gjithë..."

VV referendum për marrëveshje me LDK

Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë referendum për marrëveshje me LDK-në për Qeverinë. “Komisioni i Përgjithshëm...

“Nga presidenti tek kryetari i Kuvendit”

Detajet/ Arrihet marrëveshja mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

Është arritur sot marrëveshja mes Vetëvendosjes dhe LDK për qeverinë e re në Kosovë, 4...

Pritet nënshkrimi

Sot marrëveshja VV-LDK, për qeverinë “Kurti”

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, sot pritet të nënshkruajnë marrëveshjen për bashkëqeverisje, një...

VV liron pozitën e Kryetarit

Kosovë/ Hapet rruga për “Koalicionin e Shpresës”

LDK dhe LVV janë duke diskutuar detajet e fundit të një marrëveshje, mirëpo tashmë pengesa...

Ja çfarë paralajmëron kreu i VV

“Viti i ndryshimit ose protesta masive…”

Të hënën do të jetë një datë vendimtare për Kosovën, dita kur do të vendoset...

"Jemi në fazën e përpjekjeve"

Vjosa Osmani jep shpresë për koalicionin me VV

Vjosa Osmani ka folur para mediave në lidhje me takimin që do ta zhvillojë kryesia...

"Rruga drejt BE rrezikohet nëse dy palët..."

Borrell në Beograd: Kosova dhe Katalonia nuk duhet krahasuar

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borrell, gjatë qëndrimit në Beograd, ka thënë se Kosova...

"Lëvizje pozitive"

VV-LDK/ Sot pritet marrëveshja për qeverinë

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mësohet se janë më afër se kurrë arritjes...