MENU
klinika
Zgjedhjet parlamentare

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

Pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Serbia do të blejë raketa ruse

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e...

Intervista më 4 dhjetor

Kadri Veseli thirret nga Gjykata e Hagës

Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë...

Ja sa deputetë kanë marrë partitë e mëdha

KQZ publikon rezultatet, ja deputetët e Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të...

“Një zë për adresimin e genocidit serb”

Ministri Cakaj pret në takim ambasadorin e ri të Kosovës

Shqipëria dhe Kosova do të bëhen bashkë për adresimin e gjenocidit serb. Kështu deklaron ministri...

Reciprocitetin e paralajmëruar nga kryeministri ndaj Serbisë

Eksperti amerikan mbështet Albin Kurtin

Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, shancet për...

Çfarë parashikohet?

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme...

I prerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Çekisë

“Republika Çeke nuk e rishikon vendimin për njohjen e Kosovës”

Ministri i Jashtëm i Republikës së Çekisë, Tomas Petriçek, në një intervistë për Radion Evropa...

Nga: REL

Rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Kushtetuese

Ankesat e paralajmëruara nga koalicioni Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë,...

"Ky vendim i shërben nxënësve shqiptarë"

Qeveria mbështetje financiare për Luginën e Preshevës

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përmes një postimi në...

Ja kur do të mbahet takimi!

Mini-shengeni/ 3 liderët rimblidhen në Ohër

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vučić njoftoi një ditë më parë se ka komunikuar me kryeministrin...

E paqartë pjesëmarrja e Kosovës

‘Mini shengeni Ballkanik’/ Ambasadori: Nuk jemi ftuar

Ambasadori i ri i Kosovës në vendin tonë, Nait Hasani është shprehur për një nga...