MENU
klinika
Pas arritjes së marrëveshjes me Serbinë

Kosova nderon me medalje Trumpin

Mediat ruse akuza ndaj Vuçiç

“President frikacak dhe i paaftë”

Media ruse Regnum e ka quajtur presidentin serb Aleksandër Vuçiç frikacak dhe të paaftë që...

Kreu i Republika Srbska vendos veton dhe për Jeruzalemin

Bosnjë Hercegovina nuk e njeh Kosovën, kush votoi kundër

Bosnja ka dështuar të miratojë njohjen e Kosovës, si pasojë e vetos së kreut të...

Deklarata e zëdhënësit të BE-së

“Kosova e ka obligim ta zbatojë Asociacionin”

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka deklaruar se, “Kosova e ka obligim ndërkombëtar ta...

Tema e asociacionit

Gjuric “nxjerr bllof” Lajcakun

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric deklaroi se në takimin...

Hapja e ambasdës në Jeruzalem

Bosnja pritet të diskutojë njohjen e Kosovës

Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së...

Ja çfarë pritet të diskutohet

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Sot në Bruksel do të jetë takimi i radhës ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe...

Kosova po shqyrton mundësinë

Jo më teste në kufi me Maqedoninë e Veriut?

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar një takim me homologun e tij...

“Mbyllja shkaktoi dëme të mëdha”!

Kosova dhe Maqedonia e Veriut, gati të hapin kufijtë pa kushte!

Maqedonia e Veriut dhe Kosova duhet sa më parë t’i heqin testet për koronavirus, të...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Kosovës s’i duhet opozitë emocionale, por një sosh racionale!

1. Që fillim duhet sqaruar distingsionin midis kornizës së të qenurit e opozitar racional dhe...

"Mund të arrijmë shumë bashkë"

Netanjahu letër kosovarëve: Zgjas dorën e miqësisë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu, me një letër drejtuar qytetarëve të Kosovës tha, se “zhvillimet e...

Ja çfarë thotë analistja

Ç’ndodh nëse nuk liberalizohen vizat në tetor për Kosovën?

“Tetori do të jetë shumë i rëndësishëm për Kosovën në raport me liberalizimin e vizave.”....